Pozvánka na archeologickou procházku po Chebské pánví
Ještě nemáte plány na víkend a patříte mezi milovníky regionální historie? Pak jste srdečně zváni na vycházku po archeologických lokalitách Chebské pánve. Akce se uskuteční v sobotu 5. srpna a průvodci na cestě z Třebeně do Františkových Lázní vám budou Michal Beránek a Klára Hanáková z Muzea Cheb. 

Sraz bude v 10:15 hodin na vlakové zastávce v Třebeni. V obci navštívíte několik historických pohřebišť a následně si prohlédnete chebskou lidovou architekturu v Novém Drahově. Hlavním cílem naplánované trasy je pak mohylové pohřebiště z mladší doby bronzové u Žírovic. Celková délka trasy je odhadována na zhruba 10 kilometrů. Kvůli možné nepřízni počasí si nezapomeňte vzít nepromokavou obuv, oblečení do terénu a přibalte si i svačinu a pití. Podrobnější informace o vycházce najdete na webových stránkách Muzea Cheb, které je pořadatelem akce.

Vycházka je součástí cyklu přírodovědných akcí s názvem „Pojďte s námi do přírody”. V rámci něho je každoročně organizováno několik desítek přednášek, výstav či exkurzí v regionu západních Čech od Domažlic až po Jáchymov. Jedná se o nejrozsáhlejší projekt, jenž běží v chebském muzeu již od roku 2005.

Zdroj: IP Karlovarského kraje, foto ilustrační wikipedie

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře