Ajaxův zápisník: Do projektu se zapojilo téměř 1200 žáků, zprávy karlovarsko,
Preventivní projekt Ajaxův zápisník vznikl v roce 2001 díky jedné z policejních preventistek tehdejšího sokolovského okresu.

Jde o pracovní sešit, který je určen zejména pro žáky třetích ročníků základních a speciálních škol. Všechny děti pracují se sešitem po celý školní rok. Ajaxův zápisník seznamuje děti se základními zásadami bezpečnosti, s morálním chováním, učí děti o tom, co je právní vědomí. Obsahuje důležité téma jako je dopravní výchova, co je závislost a na čem může být člověk závislý. Ajaxův zápisník se také věnuje bezpečnému chování na internetu a tedy varuje děti před nebezpečnými predátory v on-line prostředí. Posledním důležitým blokem v zápisníku je povídání o tom, jak nejbezpečněji se chovat během letních prázdnin, aby se všechny děti v pořádků v dalším školním roce vrátily do svých lavic.  Během jejich pracovní cesty je doprovází policejní pes Ajax, který je považován za maskota celého preventivního projektu.

Letošní rok slaví tento projekt dvacáté výročí. Tedy již dvacet let děti v Karlovarském kraji pracují ve školách s Ajaxovo zápisníky. V letošním roce se do projektu zapojilo celkem 1147 žáků z 39 základních škol z celého Karlovarského kraje. Zápisníky byly rozdány dětem policejními preventisty. Ti ve třídách uskutečnili úvodní hodiny, kdy dětem vysvětlili, co všechno Ajaxův zápisník obsahuje a jak s ním následně pracovat. K pracovnímu sešitu dostaly děti Ajaxův diář na školní rok 2021/2022, kam si mohou zaznamenávat různé poznámky, úkoly a dozví se z něj spoustu zajímavých rad. Diář je upozorní, kdo má kdy svátek, kdy jsou prázdniny, ale také si mohou procvičit dopravní značky. K tomu dostaly jako dárek i Ajaxovo tužku. 
 
I v letošním školním roce obdrželi žáci spolupracujících základních a speciálních škol v Karlovarském kraji Ajaxův zápisník i pomůcky k němu zcela zdarma, a to díky finanční podpoře Krajského úřadu Karlovarského kraje. Pokud to situace dovolí, proběhne na konci školního roku jako již tradičně Den s Ajaxem. Je to odměna pro všechny zúčastněné děti. Celé dopoledne je plné soutěží, ukázek práce Policie ČR a Městské policie a na závěr každý obdrží svojí vybojovanou cenu.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře