Nejoblíbenější dětská jména v Karlovarském kraji 
Nejoblíbenější dětská jména v Karlovarském kraji – V roce 2022 se v Karlovarském kraji narodilo nejvíce Jakubů a Elišek. Obě tato jména patří pravidelně mezi nejčastější nejen v našem kraji, ale i v celé České republice.

Mezi chlapci narozenými v Karlovarském kraji v roce 2022 bylo nejvíce Jakubů. Následovali Janové a Tomášové. Všechna tato jména patří pravidelně k těm nejoblíbenějším. Jakub se umístil na prvním místě pomyslného žebříčku oblíbených klučicích jmen nejen v našem kraji, ale také ve většině ostatních s výjimkou kraje Královéhradeckého, kde ho z vítězného na druhé místo sesadil Matyáš.

Nejoblibenejsi detska jmena v Karlovarskem kraji Zpravy Karlovarsko

Holčičky narozené v roce 2022 dostaly v našem kraji nejčastěji jméno Eliška, následovaly Viktorie a Sofie. Eliška byla nejčastějším jménem pro dívky ve většině regionů České republiky s výjimkou Hl. města Prahy a Plzeňského kraje, kde zvítězila Anna a Libereckého kraje s nejvyšším počtem narozených Viktorií. V celé České republice je jméno Eliška favoritem nepřetržitě od roku 2012 a na dalších dvou místech se umístily Viktorie a Anna.

Mezi dětskými jmény v celé České republice se objevují i značně netradiční jména. Chlapce pojmenovali rodiče také např. Ašot, Lothar či Maverick, mezi dívčími jmény se objevila mimo jiné i Alba, Gaia či Jitřenka.

Zdroj a foto: ČSÚ

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře