Perlová cyklostezka povede z Německa k Aši
Obyvatelé a návštěvníci Aše budou moci v dohledné době využívat již třetí mezinárodní cyklostezku, propojující město s Německem. Tato cyklostezka ponese název Perlová

Už zrealizovanými jsou tu Mostní cyklostezka, směřující z Aše do Selbu a Wunsiedelu (2012) a cyklostezka podél Halštrova, která vede z ašské obce Doubrava do německých lázní Bad Elster a dále do Olesnitz (2013). Tou třetí je cyklostezka nazvané Perlová, která spojí Aš s německými městy Selb – Plössberg, Schönwald, Rehau a Oberkotzau.

Převážná část této cyklostezky se nachází v Německu, značku cyklostezka mezinárodní získá kvůli cca 200 metrům cesty, která stezku přivede přes hranici blíže k Aši, do lokality za prodejní komplex Travel Free. Zde bude zakončena pravděpodobně odpočívadlem. V budoucnu by měla navazovat dle dopravní studie Accolade (investor, který zde připravuje průmyslovou zónu – viz příloha).

Právě na tuto dvousetmetrovou část bylo nyní vypsáno výběrové řízení. Zhotovitel má podle zadání obnovit stávající lesní cestu, která bude o šířce cca tři metry, se zpevněnými krajnicemi a v konečné fázi s asfaltovým povrchem. Zadání předpokládá zahájení prací v polovině září a dokončení v prosinci tohoto roku.

Cyklostezka bude směřovat z Německa do České republiky těsně u hraničního přechodu Aš – Wildenau (viz příloha).

Příprava projektu a realizace Perlové cyklostezky, dlouhé cca 35 kilometrů, probíhá už od roku 2016, kdy byla k dispozici první studie. Povede převážně po cestách s asfaltovým povrchem. Ke kompletnímu dokončení a otevření cyklostezky dojde zřejmě až v příštím roce.

Dokumenty:

Zdroj a foto: Město Aš

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře