Cheb: Rekonstrukce Amerického mostu by měla začít v březnu
Cheb – V březnu bude zahájena celková rekonstrukce Amerického mostu přes Ohři u Kulturního centra Svoboda

Stavební práce si vyžádají jeho úplnou uzavírku pro automobilovou dopravu. Průchod pro pěší bude však po celou dobu stavby zachován pomocí provizorních lávek a vymezeného koridoru. Předpokládá se, že uzavírka mostu pro automobily by měla začít od pondělí 4. března, a to v případě hladkého průběhu jejího administrativního vyřízení.

V rámci rekonstrukce dojde k výměně mostních uzávěrů a ložisek a kompletní obnově asfaltového povrchu vozovky na mostovce. Počítá se také s vybudováním nových chodníkových říms z betonu a repasováním stávajícího zábradlí. Vedle toho proběhne rovněž oprava úložných prahů a přilehlých kamenných pobřežních zdí včetně zřízení nového mostního křídla a přístupového schodiště k řece pro zajištění kontroly a údržby. Most dostane i nový protikorozní nátěr celé nosné konstrukce.

Veškeré práce mají na základě výsledku výběrového řízení na zhotovitele stát přibližně 18 milionů korun. Podle uzavřené smlouvy má být rekonstrukce Amerického mostu hotova nejpozději do 31. srpna letošního roku.

Zdroj a foto: FB město Cheb

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře