Karlovy Vary změní dopravní režim v části Moskevské ulice

Karlovy Vary změní dopravní režim v části Moskevské ulice. Zvýší se bezpečnost i počet parkovacích míst.

V části Moskevské ulice v Karlových Varech dojde v pondělí 20. května ke změně dopravního režimu. V úseku před Základní školou Dukelských hrdinů, tedy mezi sídlem městské policie a budovou magistrátu bude úpravou svislého a vodorovného dopravního značení komunikace zjednosměrněna. Průjezd bude možný pouze ve směru od Tuhnic. Změní se i systém parkování a navýší jeho kapacita. 

„Hlavním motivem je zajištění větší bezpečnosti žáků navštěvujících místní základní školu. Při stávajícím dopravním řešení zde zejména v ranní špičce dochází k nebezpečným, často i kolizním situacím. Zjednosměrnění tohoto úseku napomůže větší bezpečnosti všech účastníků provozu a pomůže i plynulosti dopravy. Zároveň nám umožní navýšit parkovací kapacitu. Podobné řešení se nám již osvědčilo u jiných škol, konkrétně u ZŠ Krušnohorská na Růžovém vrchu a u ZŠ J. A. Komenského v Drahovicích,“ vysvětluje radní pro dopravu Petr Bursík z ODS.

V levé části komunikace se změní směr šikmého parkovacího stání, v pravé části podél chodníku budou vytvořeny dva parkovací zálivy podélného parkování. Pro komfortní výstup z vozidel bude odstraněno zábradlí na chodníku. Kapacita šikmého stání zůstane zachována, podél komunikace vznikne dvanáct nových míst. V lokalitě bude platit režim parkoviště s kotoučem s dobou stání maximálně 60 minut ve všední dny v časech od 8 do 17 hodin.

Změna bude provedena v pondělí 20. května v dopoledních hodinách. V lokalitě je naplánováno blokové čištění a úpravě vodorovného dopravního značení tak nebudou bránit parkující vozidla. 

Zdroj a foto: Město Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře