Zástupci Sokolova a Sokolovské uhelné jednali o společných projektech
Na sokolovské radnici se konala schůzka mezi pracovními týmy města a Sokolovské uhelné, která zahájila řadu setkání zaměřených na koordinaci společných projektů ve městě a okolí. Tato schůzka byla výsledkem předchozích jednání mezi starostou Sokolova Petrem Kubisem a předsedou dozorčí rady Sokolovské uhelné Pavlem Tomkem.

„Vážím si toho, že Sokolovská uhelná, jako významný zaměstnavatel v našem regionu, investuje své peníze zpět do našeho města, čímž přispívá k jeho rozvoji a zlepšení životních podmínek našich obyvatel,“ oceňuje spolupráci starosta Kubis.

Mezi hlavní projekty, na které se město v připravuje, patří revitalizace obchodního domu Ural a přilehlého náměstí Budovatelů. V souvislosti s tím plánuje Sokolovská uhelná za obchodním centrem postavit nový parkovací dům. V současné chvíli připravuje studii, na níž naváže architektonická studie, která poskytne lepší představu o stavebním záměru.

Obě strany se také zajímají o oblast kolem kina Alfa, kde momentálně probíhá rekonstrukce bytových domů. Zde se hledají možnosti vzniku nových parkovacích ploch, výsadby městské zeleně a potenciálního odkupu některých domů Sokolovskou uhelnou pro další rekonstrukci.

V rámci plánů na výstavbu urgentního příjmu sokolovské nemocnice mají obě strany zájem na vybudování nového heliportu pro leteckou záchranku. Ten současný se nachází v areálu Bohemia, nový by měl vzniknout v jeho blízkosti. Lokalita se nabízí i z toho důvodu, že chce město v areálu postavit nové příjezdové cesty a parkoviště. Na společném financování projektové dokumentace se dohodly zástupci obou zúčastněných stran také se společností  Penta Hospitals.

Obě strany také chtějí spolupracovat na vyřešení územního plánu kolem jezera Michal, kde plánuje Sokolovská uhelná vystavět na 120 malometrážních rekreačních domků, které by měly sloužit pro sezónní i celoroční využití. Součástí projektu je také napojení vodovodu, kanalizace nebo prodloužení cyklostezky kolem celého jezera.

V těchto projektech spatřuje vedení Sokolova dlouhodobý přínos a věří, že tím vytvoří příznivé podmínky pro další investory a přiláká do města nové obyvatele.

Zdroj: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře