Rada kraje vybrala dodavatele na zatemnění a úpravu akustiky atria Císařských lázní
Po dlouhé a náročné rekonstrukci se otevírají Císařské lázně, národní kulturní památka v samém srdci Karlových Varů. Slavnostní večery se uskuteční dnes, v pátek a v sobotu. Od neděle pak budou Císařské lázně přístupné široké veřejnosti a nabídnou dva prohlídkové okruhy.

„Jsem velmi rád, že jsme u dokončení této proměny, která není tak veliká, jak by se mohlo zdát. Z lázní, které podporovaly zdraví těla, se zrodily lázně pro potěšení na duchu. Toto vnímám jako největší přínos velmi citlivé a zdařilé rekonstrukce. S nadšením sleduji obrovský zájem o Císařské lázně, které budou nabízet nejrůznější akce, koncerty a prohlídky po celý rok. Osobně se velmi těším na první dojmy návštěvníků, protože tento prostor považuji za naprosto jedinečný,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Všechny tři slavnostní večery budou zahájeny v sále Atrium, moderace se ujme Marek Eben. Připravena je scénická opening show, prohlídkové video a vystoupené Karlovarského symfonického orchestru.

V neděli se pak budou moci do Císařských lázní podívat první návštěvníci v rámci komentovaných prohlídek. Následovat bude první týden zkušebního provozu, kdy budou také probíhat prohlídky, jejichž celková týdenní kapacita je více než 4 tisíce návštěvníků. Další provoz bude spouštěn v etapách, a to například velká muzejní expozice, prostor kavárny či infocentra.

Zdroj: IPKVK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře