Karlovarský kraj zajistil služby tělovýchovného lékaře
Karlovarskému kraji se ve spolupráci s Karlovarskou krajskou nemocnicí podařilo zajistit služby tělovýchovného lékaře, které v regionu čtyři roky scházely. Sportovní prohlídky tak budou moci zájemci absolvovat v ambulanci, která je umístěna v prostorech tréninkové haly v KV Areně.

„Po dlouhé době se nám podařilo zajistit provoz ordinace sportovního lékaře, která v Karlovarském kraji chyběla. Je to skvělá zpráva zejména pro sportovní kluby z regionu, protože jejich svěřenci museli doposud za vyšetřením dojíždět do jiných krajů. Nyní, po jarních prázdninách, byl zahájen zkušební provoz, od března pak bude ordinace k dispozici veřejnosti,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Preventivní sportovní prohlídky provedené odborným tělovýchovným lékařem by měl každý registrovaný sportovec absolvovat pravidelně minimálně jednou ročně. Ambulance nabídne vedle prohlídky lékařem také zátěžovou spiroergometrii či klidové a zátěžové EKG pro sportovce všech výkonnostních i věkových kategorií.

„Ordinace je vybavena špičkovým vybavením pro zajištění komplexní péče o sportovce s cílem včas odhalit případné skryté kardiovaskulární onemocnění dané osoby. Na vybavení jsme proto nešetřili, celkové náklady na zřízení ambulance včetně přístrojového vybavení dosáhly částky 1,5 milionu korun,“ uvedl provozně-technický ředitel KKN Martin Čvančara.

Provoz ambulance, která je umístěna v KV Areně v prostorech tréninkové haly, zajistí dvě lékařky pod dohledem odborného garanta. Činnost bude spadat pod Karlovarskou krajskou nemocnici. Pro veřejnost bude zahájen provoz v měsíci březnu. Objednávky bude možné provádět prostřednictvím online formuláře na webových stránkách KKN od 20. února.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře