Cena Ď se opět vrací do Sokolova

Cena Ď je určena mecenášům a dobrodincům v oblasti charity, kultury, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice. Jubilejní 20. ročník se v roce 2020 poprvé konal v Sokolově, kam se předávání krajských cen po dvouleté koronavirové pauze opět vrací.

Slavnostní ceremoniál, na nějž je zvána i veřejnost, se uskuteční ve středu 21. září od 17 hodin v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského.

Název ceny, písmeno Ď, je odvozeno od českého rčení „tak ti ď“, neboli tak ti děkuji. Jedno jediné písmenko je tak nejenom názvem ceny, ale také současně vysvětluje její myšlenku. Ocenění v regionu budou předána v Sokolově poté, co se město stalo partnerem akce.

Nominace na cenu Ď 2020 mohou přihlásit charitativní organizace, nemocnice, školy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče, divadla, dětské domovy, hrady a zámky, muzea, knihovny, pořadatelé kulturních a dalších veřejně prospěšných akcí, zájmové spolky, sdružení apod. Své nominace může také přihlásit město – za nezištnou práci může nominovat například hasiče, kronikáře, sponzory kulturních akcí atd. Nominovaný mohl darovat potřebným peníze nebo třeba svůj um a čas. Výše peněz není důležitá, ale význam pomoci a její dopad pro toho, kdo byl podpořen.

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře