Pozvánka na 39. ročník JazzFest Karlovy Vary - Sokolov
Pořádná porce jazzu čeká každého, kdo od pátku 23. září 2022 navštíví 39. ročník mezinárodního jazzového festivalu JazzFest Karlovy Vary – Sokolov 2022. V období do 24. listopadu nabídne festival pět koncertů představujících velmi pestrou škálu hudebních projevů. 

Akci pořádá společnost Jazzový kruh v čele s hudebníkem Milanem Krajícem, tradičně s podporou města Karlovy Vary a Karlovarského kraje. 

Hlavní hvězdou festivalu se stane Raul Midón, americký hlasový kouzelník, skladatel, kytarista, multiinstrumentalista a dvojnásobný nominant na nejprestižnější hudební cenu Grammy.

Akci zahájí 23. září v kině Drahomíra speciální díl cyklu Poezie & Jazz, věnovaný tentokrát Bobu Dylanovi, který v roce 2016 získal za své texty k písním jako vůbec první písničkář Nobelovu cenu za literaturu. Čtení Dylanových textů v podání Poetické skupiny Drahomíra se bude střídat s živou produkcí skupiny Jazz Apetit. Poté zpěvačka Alice Armstrong a kytarista a zpěvák Matt Long dokáží, proč oba jsou to nejlepší, co v současnosti nabízí britská bluesová scéna. Doprovodí je baskytarista Matěj Černý a bubenice Klára Böhmová.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje. Podrobné informace k programu festivalu najdou zájemci na stránkách akce.

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře