U karlovarské Tržnice se musí pokácet 17 stromů

Připravovaná rekonstrukce terminálu karlovarské městské hromadné dopravy Tržnice si vyžádá pokácení 9 větších a 8 menších javorů v parčíku mezi budovou tržnice a nástupištěm.

Stávající stromy už nejsou podle dendrologického průzkumu v dobré kondici, pokáceny budou v pondělí 24. května, před kácením byly stromy zkontrolovány správcem městské zeleně, zda na nich nejsou ptačí hnízda. Odstranění stromů umožní následné zahájení stavebních prací a opravu dlouhodobě kritizovaného neuspokojivého stavu komunikací a nástupišť v této centrální lokalitě města.

Na podzim město vysadí novou zeleň za celkem 2,5 milionu korun.

V parčíku před Tržnicí to budou solitérní ovocné stromokeře muchovníky, záhony trvalek, například rozchodníkový nebo mateřídouškový, a další drobná zeleň. Bude založen nový trávník a v něm vzniknou nové pěší cesty ke vchodu do Tržnice. Další zeleň bude vysazena v prostoru parkoviště a někdejšího tržiště ve Varšavské ulici. Dosluhující stánky, o které nebyl mezi prodejci zájem, město již před časem odstranilo, parkoviště dostane nový povrch. Ve středu plochy budou poté vysazeny menší dřeviny a plochu parkoviště od Varšavské ulice oddělí zelený pás se stromovou alejí javorů babyka.

Úpravy nástupních prostor a komunikací terminálu Tržnice a přilehlých částí ulic Varšavské a Horovy začnou právě odstraněním staré zeleně. V červnu se začne pracovat na tělesech a površích silnic, chodníků a nástupišť, které jsou často už v havarijním stavu. Úpravy včetně vysazení nové zeleně budou hotové před koncem letošního roku. Sadové úpravy v hodnotě 2,5 milionu korun provede městská příspěvková organizace Správa lázeňských parků. Komunikace a stavební práce provede za nabídkovou cenu 30 milionů korun zhotovitel Silnice Topolany a.s.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře