zivotni styl kosmetika lazne priroda relax

Jak spolu souvisí krása, kosmetika a čistá příroda? Velmi úzce. Čistá přírodní kosmetika je totiž ten největší luxus, jaký můžeme sami sobě a hlavně naší pokožce nabídnout. Ještě se díky ní můžeme chovat ekologicky k našemu životnímu prostředí.

Klasické konvenční kosmetické přípravky často používají přísady na bázi ropy a při výrobním procesu se leckdy spoléhají i na spoustu dalších chemikálií. Mnohé z těchto látek se navíc získávají rozsáhlou těžbou, kvůli které jsou každoročně zničeny kilometry a kilometry živé přírody. Další látky jako například ftaláty či parabeny mohou u citlivějších jedinců vyvolávat podráždění i silné alergické reakce. Proč tedy používat tyto chemikálie, drsné k životnímu prostředí i naší pokožce, když si místo toho můžeme zvolit kosmetiku šetrnou a jemnou – přírodní?

Ekologická kosmetika hýčká naši kůži přírodními a hodnotnými přísadami, současně ale chrání také naši planetu.

Ekologické zásady nedovolují při výrobě používání pesticidů ani chemických hnojiv, podporováni jsou převážně menší místní dodavatelé, což napomáhá rozvoji lokální ekonomiky. Ta nejlepší přírodní kosmetika se také snaží optimálně využívat přírodních surovinových zdrojů, které kombinuje s inteligentním používáním recyklovaných obalů a udržitelnými výrobními postupy.

Obzvláště v dnešní době často vybíráme kosmetické přípravky ve spěchu, aniž bychom se v klidu zamysleli nad tím, jakým látkám naše tělo vystavujeme. Právě pokožka je jakousi vstupní branou do našeho organizmu a proto je výběr kvalitních kosmetických přípravků stejně důležitý, jako výběr toho, co jíme. Ten největší luxus, který sami sobě můžeme dopřát, je v použití čistě přírodních a ekologických přípravků, které nezatěžují naši kůži ani naši planetu. Před rychlým zkrášlujícím efektem bychom měli dát přednost výrobku, který nám zajistí krásu dlouhotrvající. Jen kvalitní péče nás odmění zdravou pokožku, která nebude předčasně stárnout a bude vypadat krásně a svěže i za mnoho let. Investice do přírodních kosmetických produktů není nikdy špatnou volbou.

Autor: Jan Farář

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře