Muzeum Karlovy Vary zve na historickou a přírodovědnou vycházku
Muzeum Karlovy Vary  připravilo na neděli 16. října dvě exkurze. Historickou exkurzi s názvem „Mezolitické Karlovy Vary. Podél Ohře z Tašovic do Všeborovic“ a přírodovědnou „Život v mrtvých ramenech Ohře“.

Historickou exkurzi povede archeolog Jiří Klsák, který účastníky provede od slovanského hradiště a mezolitického sídliště v Tašovicích po levém břehu řeky Ohře s postupnými zastávkami na mezolitických lokalitách ve Dvorech, na Zlatém kopečku, v Rybářích, Bohaticích až do Všeborovic. Chybět nebude výklad o době mezolitické na území Karlovarského kraje. Trasa bude dlouhá zhruba deset kilometrů. Sraz účastníků je v neděli 16. října ve 14 hodin u Penzionu v Tašovicích.

Druhou exkurzi povedou přírodovědci Jan Matějů z karlovarského muzea a Jiří Brabec z chebského muzea. Účastníky čeká trasa v délce pěti kilometrů, která je povede podél řeky Ohře ke slepým ramenům u Vrbové. Sledovat budou přirozeně meandrující řeku, flóru a rybí a hmyzí faunu mrtvých a slepých ramen. Doporučené je vybavení v podobě oblečení a obuvi do terénu. Účastníci se setkají v neděli 16. října v 10 hodin v Nebanicích před restaurací U Zlaté podkovy.

Informace o kontakty na organizátory jsou uvedeny na webových stránkách muzea.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje, foto Muzeum Karlovy Vary

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře