Sokolov by chtěl postavit novou moderní sportovní halu
Představení dokončené studie nové moderní víceúčelové sportovní haly bylo hlavním tématem společného jednání, jehož se na krajském úřadu zúčastnili sokolovská starostka Renata Oulehlová a Pavel Janus, ředitel Integrované střední školy technické a ekonomické. O možnosti postavit halu hovořili s hejtmanem Petrem Kulhánkem a Jindřichem Čermákem, radním pro oblast ​vzdělávání, školství a mládeže, tělovýchovy a sportu.

Nová víceúčelová hala by nahradila už letitou halu ISŠTE, která svými parametry dávno nevyhovuje. Starostka Renata Oulehlová proto požádala hejtmana o schůzku, která měla nastínit, zda by Karlovarský kraj považoval projekt na stavbu nové haly za reálný. Hala totiž patří ISŠTE a zřizovatelem školy je právě kraj. Město Sokolov ovšem výstavbu nové haly podporuje, protože by sloužila i mnoha místním sportovním klubům.

“Reakce představitelů kraje na studii nové haly, která by vznikla na místě původní, byla pozitivní. Studie se jim líbila a projekt má jejich podporu. Pokud by vše šlo hladce, mohla by být nová sportovní hala v Sokolově dokončena už v roce 2023,” uvedla starostka.

V hale se dvěma objekty by mohly na hřišti odpovídajícím požadovaným parametrům hrát své soutěže florbalisti, volejbalisti i basketbalisti. Své zázemí by tady našli rovněž boxeři, vzpěrači a další sportovci. “O tomto projektu se začalo debatovat zhruba před třemi roky a už tehdy Sokolov oznámil, že by se na stavbě haly finančně podílel. To platí i v současnosti, kdy je hotová studie a máme velkou naději, že se hala bude skutečně stavět,” dodala starostka Renata Oulehlová.

Nova sportovni hala pro Sokolov 1

Zdroj a foto: Fb – Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře