Karlovarská krakatice se po čase ozvala

Na posledním jednání zastupitelstva, mne překvapil svou útočnou rétorikou proti vedení Magistrátu města jakýsi pan Milan Rusev, který se přihlásil do diskuze jako znepokojený občan Karlových Varů.

Má to své opodstatnění, že občan může na zastupitelstvu města vůči zvoleným zástupcům namítat prakticky cokoli…. Kdybych si ovšem onoho Milana Ruseva tzv. nevygooglil. (Vyhledal informace na internetu. Poznámka redakce)

Já zjistil si, že je politikem, který má za sebou tučnou minulost v podobě politického převlékání kabátů od Hnutí O co jim jde?!, pak načas v STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a České pirátské straně.

Pak se Rusevova útočná rétorika mění pouze do podoby ublíženého politika, který byl odstaven od příjmů z rozpočtu města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.

Nalezl jsem v článku, který se zabýval rozkrýváním politických klientelistických vazeb pod názvem “Karlovarská krakatice, chapadla přisátá na rozpočet města” i velmi významně angažovaného Milana Ruseva.

Úryvek z článku Karlovarská krakatice, chapadla přisátá na rozpočet města: Celý text zde

Radní Milan Rusev je nejenom osobou, která střídá každé volební období jinou kandidátku, ale také sběratel mnoha funkcí na Magistrátu města. Když za hnutí O co jim jde dosedl na Magistrát města nechal se nominovat do funkce radního Magistrátu města, do funkce předsedy Komise pro hospodaření s majetkem města, do funkce předsedy Komise architektury a památkové péče, do funkce předsedy představenstva Karlovarské teplárenské a.s..

Přestože by se zdálo, že nemůže stíhat nic jiného než se řádně věnovat funkcím na Magistrátu města, opak je pravdou. Firma, ve které je Rusev společníkem KV-SVISS vyinkasovala z městské kasy přes 890.000,- Kč. Veškeré zakázky této firmy jsou spojené s majetkem města, kde je Rusev předsedou komise. Dalo by se říci, že se jedná o střet zájmu v souvislosti s funkcemi radního Ruseva, ale to si asi radní Rusev nepřipouští a nechává firmě KV-SVISS, kde je společníkem platit z městské kasy za zakázky. Zakázky této firmě začaly znenadání padat, zrovna v době kdy si Rusev za hnutí O co jim jde sedl do křesla pana Radního.

Ještě v roce 2011 radní Rusev označoval prodej budovy Lázně III. za kupčení s majetkem (viz. reportáž ČT). Dalo by se říci, že mu jeho nadšení pro boj vůči kupčení s majetkem Města vydrží. Vydržel jen do doby, než se stala jeho manželka projektantem pro soukromého vlastníka Lázní III.. Zajímavý obrat v názorech radního Ruseva.

A pak si na několik let odskočil do dozorčí rady Karlovarské krajské nemocnice.

Myslíte, že veřejná prohlášení Piráta Jakuba Michálka Omezili jsme drahou srandu pro sběratele platů z politických funkcí” zaslechl také pirát Rusev?

Autor: Petr Lang

, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře