Hasiči na Sokolovsku likvidovali požár sušící věže na uhlí
V noci z pátku na sobotu vyjížděli hasiči k hlášenému požáru sušárny uhlí v objektu palivového kombinátu ve Vřesové na Sokolovsku.

Po příjezdu prvních jednotek hasičů na místo byla požárem zasažena horní patra sušící věže a oheň se rychle šířil. Velitel zásahu tak zvýšil stupeň požárního poplachu na druhý a vyžádal si na místo posilové jednotky. Kvůli stále probíhajícímu procesu uvnitř sušárny nebylo možné bezpečně zasahovat uvnitř sušárny do doby, než bylo zajištěno odpojení od elektřiny.

Hašení tak probíhalo z výškové techniky. Požár zasáhl část sušárny ve všech patrech, po zahájení hašení zevnitř objektu byl zásah extrémně fyzicky náročný, uvnitř byly všechny prostory silně zakouřené s množstvím uhelného prachu, hasiči museli postupovat v dýchací technice a stále postupovat až do padesáti metrů výšky sušárny. Oheň se rozšířil i na část pasového dopravníku uhlí.

V průběhu noci dostali hasiči požár pod kontrolu, celý sobotní den zásah pokračoval hašením skrytých ohnisek, i nadále bylo nutné uvnitř sušárny pracovat s dýchacími přístroji. V sobotu večer byli hasiči stále na místě, ve zredukovaném počtu, i nadále hlídali místo požáru až do úplného vychladnutí.

Zdroj: Týdeník policie, foto: HZS Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře