Společná přeshraniční policejní spolupráce 
Ve středu 8. června letošního roku od odpoledních do večerních hodin proběhla na několika místech na Chebsku, v prostorech státní hranice se Spolkovou republikou Německo přeshraniční spolupráce s německými policisty z policejního ředitelství Zwickau v rámci evropského projektu s názvem Společná přeshraniční policejní spolupráce v rámci preventivních a represivních opatření se zaměřením na boj proti extremistickým jevům.

Cílem této preventivní akce bylo zaměření se na přeshraniční distribuci drog a materiálů s extrémistickou tématikou. Policisté Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje měli na starost zejména kontroly na pozemních komunikacích přecházející v polní cesty, takzvané zelené hranice, nebo nádraží. Kontroly na hlavních pozemních komunikacích prováděli němečtí kolegové.

Kontroly osob a vozidel byly zaměřeny na odhalování držení a distribuci omamných a psychotropních látek, zejména metamfetaminu a marihuany, s důrazem na vývoz drog mimo území České republiky s cílem omezit dopady nelegální prvovýroby drog v České republice na drogovém trhu, dále na držení a distribuci materiálů s extrémistickou tématikou. U osob kontrolovali například legálnosti vstupu, pobytu a dodržování povinností cizinců na území České republiky, kontrola cestovních dokladů se zaměřením na jejich pravost a platnost. Policisté také pátrali po hledaných či pohřešovaných osobách.

Při preventivní akci, které se zúčastnilo na dvě desítky policistů Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje z obvodních oddělení, cizinecké nebo kriminální policie, bylo společně zkontrolováno na 360 vozidel a bezmála 400 osob. Při kontrolách byl zjištěn jeden trestný čin a devět přestupkových jednání. Celá akce byla řízena ze společného štábu.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře