Děti z krajského dětského domova mají nové zázemí
Do nového zázemí se v těchto dnech stěhují děti z Dětského domova Karlovy Vary a Ostrov. Kraj pro ně nechal zrekonstruovat bývalý domov mládeže v Dalovicích, který kdysi využívali žáci zemědělské školy. Na přestavbu kraj vynaložil ze svého rozpočtu celkem 19,4 milionu korun. 

Děti a zaměstnanci dvou rodinných skupin krajského dětského domova​ dosud sídlili v budovách dětské vesničky SOS v Doubí u Karlových Varů, kde jim ale skončil pronájem. Za nejvhodnější objekt pro přemístění rodinných skupin, který odpovídal požadavkům dětského domova, byl vybrán bývalý domov mládeže zaniklé Střední zemědělské školy Dalovice. Před samotným stěhováním bylo nutné objekt zrekonstruovat a upravit pro bydlení sociálního typu.

Během rekonstrukce došlo k výměně vnitřních technických rozvodů, tedy elektřiny, vodovodu, kanalizace i vytápění. Kromě obytné části  se společenskou obývací místností se v budově nachází prádelna, kuchyně, kancelář,  technická místnost i hygienické zázemí. Celá budova byla také zateplena a v současnosti už má kolaudační souhlas.  

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje, foto: Facebook

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře