Kraj pokračuje v přípravě CHKO Krušné hory, cestovní ruch, destinační agetura, Krušné hory, Karlovarský kraj, cestovní ruch, turistické trasy
Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém červnovém zasedání schválilo založení nové Destinační agentury Krušnohoří.

Z krajského rozpočtu uvolní 2 miliony korun. Stejně se k založení destinační agentury postavili i zastupitelé Ústeckého kraje včetně finanční podpory. Stalo se tak na základě uzavření společného memoranda o vzájemné spolupráci. Oba regiony tak udělaly další krok k jednotné a efektivní prezentaci Krušnohoří, k citlivému a udržitelnému rozvoji cestovního ruchu v oblasti.

Vznik nové destinační agentury je žádoucí zejména proto, že v oblasti cestovního ruchu není dosud systémově podpořeno kompletní území celých Krušných hor včetně jejich podhůří. Toto území disponuje významným rozvojovým potenciálem a nabízí využití v nejrůznějších formách turismu, jako jsou například cestovní ruch volného času, aktivní turismus, paměťový a vzdělávací cestovní ruch či eventový turismus a další. Destinační agentura Krušnohoří napomůže vyšší efektivitě propagace oblasti, jež bude prezentována jako vhodný cíl turismu, a to jak pro aktivní, tak pasivní odpočinek a relaxaci.

„Jedním z úkolů správců památek světového dědictví po celém světě je usilovat o dosažení trvale udržitelného rozvoje příslušných regionů, a to včetně udržitelného cestovního ruchu. Věřím, že v Krušných horách tomu napomůže i založení Destinační agentury Krušnohoří,“ řekl Michal Urban, ředitel obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., která je správcem české části památky světového dědictví UNESCO Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří a zároveň jedním ze tří zakládajících členů nové destinační agentury.

Založení Destinační agentury Krušnohoří se předpokládá již v letošním roce, destinační management by mohl plně zahájit svou činnost již od roku 2023.

Zdroj a foto: Informační portál Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře