MMR vyhlásilo další výzvu na pomoc českým lázním, Prodloužila se podpora našim lázním do 30. června 2021
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo další výzvu pro přijímání žádostí od lázeňských zařízení k proplacení poskytnutých slev na lázeňské pobyty v roce 2021. K dispozici je aktuálně alokace 743,8 mil. Kč. Rozhodné období zvýhodněných lázeňských pobytů v rámci dotačního titulu COVID – Lázně je od 1. 1. 2021 – 31. 12. 2021

.„Díky tomu, že jsme získali notifikaci od Evropské komise, můžeme úspěšný dotační titul prodloužit až do konce letošního roku. COVID – Lázně zachránil spoustu pracovních míst a přispívá k zachování lázeňských míst a léčebně rehabilitační péče, což je jeho hlavní cíl. Věřím, že se nám podaří ztráty lázeňských zařízení pokud možno minimalizovat. Vloni díky této podpoře přicestovalo do lázní ve třetím čtvrtletí ještě více návštěvníků než v roce 2019. V momentě, kdy to epidemiologická situace umožní a bude možno realizovat pobyty, dotační titul se znovu naplno rozběhne. Podpora se vztahuje na pobyty od 1. 1. do 31. 12. 2021,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Podmínky se výrazně neliší od první výzvy vyhlášené v roce 2020. Zájemci naleznou voucher na webu Kudyznudy.cz. Vygenerovaný voucher předloží při objednávce pobytu. Sleva je 4 000,- Kč na dospělou osobu a pobyt v délce nejméně 6 nocí při zakoupení nejméně 5 léčebně rehabilitačních procedur. Naším programem Covid – Lázně podporujeme samoplátecké pobyty v českých lázních. Dotace bude sloužit ke kompenzaci slev, které lázně na pobyty poskytují. K podpoře jsme obdrželi souhlasné rozhodnutí Evropské komise.

Více informací naleznete zde

Zdroj: MMR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře