Cheb bude mít očkovací centrum v KC Svoboda

Dnes 15. ledna 2021 začíná registrace k očkování proti COVID-19 pro seniory starší 80 let. Registrace k očkování bude probíhat online prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://crs.uzis.cz/ 

Karlovarský kraj zřídí asistenční linku pomoci s registrací.

Rezervační systém spustí stát podle posledních informací až během dopoledních hodin v pátek 15. ledna. Přinášíme stručný návod k registraci. Ta je možná výhradně prostřednictvím internetu, proto se obracíme na rodiny seniorů, jejich děti i vnoučata s prosbou, aby babičkám a dědečkům s touto procedurou pomohli.

Krajská asistenční linka pro pomoc s registrací na očkování pro seniory starší 80 let má telefonní číslo 607 600 017 (obvyklá cena volání podle tarifu) a bude v provozu denně od 8 do 18.00 hodin. „Senioři ve věku  80+ jsou velmi zranitelnou a rizikovou skupinou a my jim musíme co nejvíce zjednodušit přístup k očkování. V první řadě se s prosbou o pomoc obracíme na rodiny seniorů, jejich vnoučata, dcery a syny, kteří se orientují na internetu a zvládnou své babičky a dědečky i ostatní příbuzné starší 80 let do systému zaregistrovat, a poté jim zarezervovat termín a místo očkování. Pokud ale budou provádět senioři registraci sami, chceme jim být co nejvíce nápomocni. Proto kromě státní informační linky 1221, kde jsou k dispozici veškeré informace a pomoc s registrací, zřizujeme krajskou asistenční linku. Operátoři zodpovědí základní dotazy k vakcinaci a pomohou buď volajícího navést, aby registraci provedl sám, nebo mohou přímo zaregistrovat a upřesnit další postup,“ vysvětlil hejtman Petr Kulhánek.

Informace o vstupu do centrálního rezervačního systému, číslo krajské asistenční linky 80+ a další informace Karlovarský kraj zveřejní, obešle údaji také starosty obcí Karlovarského kraje, poskytovatele sociálních služeb, kteří pracují se seniory, letáky s telefonními čísly budou k dispozici na odběrových místech. Zároveň krajský úřad vyčlení z řad svých zaměstnanců operátory pro asistenční linku, podobně jako je tomu v případě zajištění chodu call centra pro objednávání odběrů.

Popis registrace do rezervačního systému:

1. V případě zájmu o očkování je nutné provést registraci do systému.

2. Na stránce https://crs.uzis.cz/ zadáte své, případně kontaktní (dcera, syn, jiný rodinný příslušník) telefonní číslo.

3. Obdržíte formou sms  PIN, který zadáte do systému (ověření telefonního čísla)

4. Nyní můžete vyplnit registrační formulář (jméno, příjmení, rodné číslo, zdravotní pojišťovna, adresa, e-mail, preferované očkovací místo, zdravotní stav)

5. Jakmile dokončíte vyplnění formuláře, klikněte na „odeslat žádost“.

6. Jestliže se zobrazí PIN 2 a možnost pokračovat v rezervačním systému (v novém okně),  pokračujte v rezervaci (znamená to, že  skupina 80+  je již na řadě).

7. Pokud ne, vyčkejte na obdržení PIN 2 na své telefonní číslo (může trvat i několik dní). PIN bude doručen, jakmile bude schválená cílová skupina, do které spadáte.

Rezervace termínu očkování:

1.Na stránce – https://reservatic.com/ockovani zadáte číslo pojištěnce (občané ČR vyplňují své rodné číslo, cizinci přidělené číslo pojištěnce) a druhý PIN, který jste obdržel na svůj mobilní telefon. Na tento jsou občané směrováni po vyplnění registrace a na vyzvání. Samostatným přístupem přímo na tento web rezervaci nelze provést.

2. Vyberete očkovací místo, následně vyberete datum a čas rezervace. 

3. Termín druhé očkovací dávky (pokud se jedná o vakcínu, kde je třeba očkovat dvěma dávkami) se vytvoří automaticky za 21 dní ve stejný čas.

4. Potvrdíte vytvořenou rezervaci kliknutím na „rezervovat“ a vyčkáte na zobrazení potvrzení o platné rezervaci. Pokud jste vyplnili email, obdržíte i potvrzení o platné rezervaci i emailem.

Zdroj: kr-karlovarský.cz

letak covid ockovani

0 0 hodnocení
Hodnocení článku
,
Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře