V Karlových Varech můžete navštívit výstavu Sacharovovy ceny

V sobotu se v Mlýnské kolonádě v samém srdci Karlových Varů uskutečnila vernisáž výstavy Sacharovova cena 2021, kterou spolu s městem pořádá Kancelář Evropského parlamentu v České republice.

Výstavu zahájila primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová spolu s vedoucím Kanceláře EP v ČR Jiřím Kubíčkem. 

Výstava přibližuje laureáty Sacharovovy ceny v uplynulých letech, včetně toho letošního, kterým je ruský opoziční politik a aktivista Alexej Navalnyj. První návštěvníci si mohli krátce po vernisáži prohlédnout výstavu ještě na Mlýnské kolonádě, odsud se ale přestěhovala do prostor prvního patra Vřídelní kolonády, kde bude k vidění od zítřka do 10. prosince. 

O Sacharovově ceně

Sacharovovu cenu za svobodu myšlení, pojmenovanou na počest sovětského fyzika a politického disidenta Andreje Sacharova, uděluje Evropský parlament pravidelně již od roku 1988. Cena je udělována jednotlivcům a organizacím hájícím lidská práva a základní svobody. S udělením Sacharovovy ceny je spojen finanční příspěvek ve výši 50 000 EUR. V roce 2020 byla laureátem ceny běloruská opozice, zastoupená Koordinační radou, která vznikla na základě iniciativy několika statečných žen a významných osobností politické a občanské společnosti.

Výstava samotná je k vidění v termínu 4. – 10. prosince 2021 ve Vřídelní kolonádě v prostorech 1. patra. Více informací ZDE

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře