O čem jednala Bezpečnostní rada Karlovarského kraje?
V závěru měsíce června byla svoláno druhé jednání Bezpečnostní rady Karlovarského kraje v tomto roce. Na programu byla témata, jako například sumarizace činnosti a připravenosti složek Integrovaného záchranného systému za předchozí rok a dále proběhlo zhodnocení epidemiologické a drogové situace v Karlovarském kraji.
Na část jednání Bezpečnostní rady Karlovarského kraje byli přizváni také zástupci spolku Světla Kadaň, z. s. k referenci aktuálního stavu místní drogové scény. K-centrum Karlovy Vary, které poskytuje své služby již od roku 2000, nyní s Terénním programem Karlovy Vary usilují o rozšíření stávajících kapacit pro noclehárny, pobytová zařízení a navýšení pracovních úvazků v rámci Terénních programů sociálních služeb v Karlovarském kraji.
Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje (dále HZS KK) provedl ve spolupráci s ostatními záchrannými složkami v roce 2023 celkem 5959 společných zásahů a stejně jako u bezpečnostního sboru Police ČR Karlovarského kraje měl počet přijatých oznámení na tísňové lince 150 vzestupnou tendenci.
Ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje shrnul, že z celkového počtu 49 447 přijatých volání na linku 158 jich 6973 naplňovalo znaky zásahu za součinnosti složek Integrovaného záchranného systému (dále IZS). Ze zprávy ředitele Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje vyplynulo, že záchranná služba poskytla složkám IZS součinnost při požáru pražců v Tisové u Březové v srpnu loňského roku, při němž naštěstí nepřišel nikdo o život, avšak bylo nutno ošetřit tři zasahující příslušníky HZS KK.
Epidemiologickou situaci v kraji popsala ředitelka Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje jako klidnou, s lehce zvýšeným výskytem případů nemoci černého kašle, streptokokových angin a spalniček.
Další jednání Bezpečnostní rady Karlovarského kraje je plánováno na podzim tohoto roku.
Zdroj: IP Karlovarského kraje