diktator starosta obec Hajek na Karlovarsku

Nová krajská koalice STAN, PIRÁTI, MÍSTNÍ a SNK 1 ještě není ustanovená a již bude řešit problém s jedním ze svých členů. Starosta Hájku a nový krajský zastupitel Hromádko dlouhodobě nepřipouští jiné názory než své vlastní. Dokázal to i při posledním ZO Hájek, kdy nechal hlasovat o odvolání 2 opozičních členů kontrolního výboru.

Svůj návrh zdůvodnil tím, že po 2 letech rozdílných názorů na fungování kontrolního výboru „už toho má dost“ a proto navrhuje odvolání 2 opozičních členů kontrolního výboru. Nadále tak členy kontrolního výboru zůstávají pouze příznivci pana starosty. Rozhodně tímto svým postupem porušil základní nepsané demokratické principy.

K demokracii mají nejdále ti, kteří jí mají plnou hubu… Karel Kryl

Členové kontrolního výboru obce kladli v rámci své kontrolní činnosti jasné a konkrétní dotazy k rozpočtu na Zahradně-architektonickou úpravu parku pro rozvoj aktivního a pasivního odpočinku, neboť se oprávněně domnívají, že celá zakázka nebyla provedena „s péčí řádného hospodáře“ jak je citováno v Zákoně o obcích .  „Kontroloval někdo skutečně provedené práce s tímto rozpočtem? Kdo a jakým způsobem? Existuje tzv. předávací dokumentace k provedeným pracím? Kdo u této akce prováděl stavební dozor?“, ptali se (nyní již odvolaní) členové kontrolního výboru.

Je až zarážející, jak rychlý a jak opojný pocit moci může v některých lidech vyvolávat zastupitelský mandát. Nebo chtěl pan starosta svým novým nevýrazným krajským koaličním partnerům vzkázat, že on bude ten zlý muž na hejtmanství? To zatím nevíme. Co ale víme, je fakt, že v případě, že se mu někdo postaví, je nemilosrdně odvolán. Pan starosta se obklopuje jen loajálními lidmi, které si různou formou zavazuje.

Je smutné sledovat, jak na straně jedné se snaží pár lidí vytvářet novou krajskou koalici na demokratických principech a na straně druhé lidé ze stejné koalice demokratické principy pošlapávají. Jaký je to vzkaz voličům? A jak se případní koaliční partneři zachovají? Nejspíš to v tichosti přejdou, ruka ruku myje.

Autor: Občan obce Hájek (autor si nepřeje být jmenován)

Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře