Med cesnek zazvor citron domaci lekar nachlazeni

Přepadlo Vás nachlazení a vy zrovna nemáte po ruce žádné léky? Nevadí, dobře si můžete pomoci řadou surovin, které běžně najdete ve své vlastní kuchyni. Navíc, není nad to, pomoci si od rýmy a kašle tak nějak přírodně a zcela bez chemie.

Česnek

Česnek je přírodní antibiotikum, zlepšuje obranyschopnost organismu, poradí si také s plísněmi a dokonce i s virovými infekcemi. Aby účinkoval tak, jak má, je lepší jej tepelně neupravovat. Pro léčbu je proto nejlepší rozmixovat 1 – 2 stroužky česneku, které následně zamícháte do sklence vlažné vody. Chuťově se sice nejedná o pokrm hodný michelinské hvězdy, pokud ale máte ucpaný nos, zajisté tento léčivý přírodní nápoj požít zvládnete.

Med a skořice

Med se k léčení používá již více, než 4000 let a je schopen léčit různá onemocnění. Staří Egypťané jej používali k hojení ran, ale znali jej i Indové nebo Řekové. Podceňovat bychom neměli ani účinky skořice, která je účinné antibiotiku a antivirotikum. Velice účinné je smíchání lžičky skořice se lžící medu, čímž vznikne chutná pikantní směs. Z té můžete udělat například horký nápoj, namazat si jí na chléb místo marmelády, či ji ujídat jen tak.

Med a cibule

Takzvaný cibulový med či sirup výborně pomáhá rozpouštět hleny v dýchací soustavě a je ideální například při léčbě kašle. Med navíc zmírní chuť cibule, a tak si na této medicíně pochutnáte a zvládnou jí užívat i děti. Jednu velkou cibuli stačí pokrájet a smíchat s třemi lžícemi medu, nechat přes noc uležet, následně propasírovat a můžete konzumovat. Stačí jedna lžíce zhruba 3x denně.

Napařte si obličej

Ve velkém hrnci dejte vařit zhruba dva šálky vody a jakmile začne vřít, odstraňte ji z plamene a přisypte do ní rozmarýn a oregáno. Zhruba na pět minut nechte odpočívat směs v hrnci s víkem, poté jej sejměte a začněte si nad ní napařovat obličej. Hlavu si zakryjte ručníkem, abyste omezili únik tepla. Páru takto vdechujte zhruba 15 minut. Inhalování této směsi pomůže s uvolněním ucpaných dutin a zabije také mnoho bakterií a virů v dutinách i na průduškách. Pokud nemáte bylinky, můžete místo nich do vody vmíchat zhruba půl šálku octa. Směs nebude sice tak krásně vonět, s nemocí ale bojuje stejně dobře.

Autor: Tereza Švecová

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře