V Ostrově za klášterem vyroste nový volnočasový areál

V Ostrově za klášterem vyroste nový volnočasový areál. Už letos začneme stavět to, o čem sní mladí obyvatelé města od skejtařů, až po maminky, které si chtějí třeba s kočárkem vyjet na in-line bruslích mimo silnice nebo cyklostezky.

Areál bude sousedit s klášterním parkem a Ostrovu ho bude moci závidět celý kraj. Něco podobného totiž zatím nemají nikde jinde. Jeho obrovskou výhodou bude, že leží stranou mimo hlavní obydlenou oblast, přitom bude dobře dostupný, nabídne spoustu atrakcí na jedné ploše, ale především také s potřebným zabezpečením a do budoucnosti možná i s dalšími službami. 

Stavba zahrnuje in-line dráhu, pumptrack, venkovní i krytý skatepark nebo dětské dopravní hřiště. První etapa stavby odstartuje ještě letos a zahrnuje výstavbu cyklostezky, tři metry široké inline dráhy, pumptracku, dětského hřiště a veřejného osvětlení. To vše za zhruba na 36 milionů korun. Polovinu z toho by mohla pokrýt dotace a celá 1. etapa bude hotová už do konce roku 2022. 

V dalších třech etapách za klášterem vyroste také krytý skatepark, včetně sociálního zázemí, parkur a workout. Vše završí v roce 2024 stavba dětského dopravního hřiště. To bude sloužit hlavně ostrovským základním školám, ale přístupné bude i veřejnosti. Areál bude mít osvětlení, kompletní oplocení, stálou správu, kamerové zabezpečení a v budoucnosti by zde mohla stát i kavárna nebo další zázemí, aby si maminky mohli dát třeba kávu nebo občerstvení, a přitom měly na dohled děti v areálu. 

Ještě jednou díky všem, kteří se na přípravě podíleli, včetně komunity skejtařů a bikerů, bez kterých by se něco takového nepovedlo dotáhnout na podobnou úroveň. A samozřejmě i pracovníkům města, projektantům a všem ostatním.

Zdroj a foto: Fb – Jan Bureš

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře