V Karlových Varech zůstávají dětská hřiště přístupná. V pondělí začne jejich desinfekce
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských parků s očistou všech herních a cvičebních prvků a dalšího mobiliáře hřišť začne v pondělí 8. března. K ošetření bude použita horká pára a desinfekční prostředek ničící viry a bakterie.

„Přestože vláda uzavření dětských hřišť doporučila, rozhodli jsme se nechat je veřejnosti přístupná, aby rodiče měli kam s dětmi zajít. Věříme, že si všichni občané uvědomují vážnost současné situace a budou dodržovat veškerá platná nařízení, zejména nošení roušek či respirátorů. Pokud by se tak ale nedělo, nezbyde nám nic jiného, než v zájmu ochrany nás všech dětská hřiště uzavřít, jako se již stalo v okolních městech,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová.  

Celkem 37 dětských hřišť a 13 parků s cvičebními prvky v Karlových Varech tedy zatím zůstává otevřených. Návštěvníky na povinnost chránit si dýchací cesty respirátorem či rouškou a dodržování rozestupů upozorňují informační tabule.  

Dočasně uzavřená jsou pouze dětská hřiště ve volnočasovém areálu Rolava. I zde ale provozovatel, společnost KV City Centrum, v pondělí provede důkladnou desinfekci zařízení a v odpoledních hodinách hřiště otevře.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře