Informace z jednání chebského krizového štábu

Na dnešní pravidelné schůzce chebského krizového štábu informovali zástupci složek IZS o vývoji pandemie covid-19 v ORP Cheb za uplynulý týden:

  • V úvodu starosta města Mgr. Antonín Jalovec konstatoval, že vývoj pandemie v samotném městě Cheb se lepší. Počty nakažených osob jsou v poměru Karlovarského kraje nejnižší. „Je to optimistická zpráva. Podle posledních statistik je na tom Cheb v Karlovarském kraji opravdu nejlépe. Díky výpomoci lékařů, středního zdravotnického personálu i mnohým dobrovolníkům, se ulevilo i chebské nemocnici. Podle slov ředitele Mgr. Krušiny se snížily i příjmy vážně nemocných covidových pacientů. I nadále však trvá kritická situace v oblasti intenzivní péče.“
  • Taktéž trvá součinnost hasičů v nemocnicích Karlovarského kraje. S koncem měsíce února bylo ukončeno zajišťování testovacího místa v Pomezí nad Ohří. Nyní se příslušníci hasičského záchranného sboru spolupodílejí na přípravě očkovacího místa v Kulturním centru Svoboda, které se stane zanedlouho obdobou karlovarského centra v KV Aréně.
  • Obě policejní složky, jak PČR, tak městská policie, zvýšily kontrolní činnost ve městě Cheb. Konstatovaly však značný počet neukázněných občanů, kteří nedodržují vládní nařízení související s ochranou dýchacích cest a se srocováním. Tyto poznatky jsou zaznamenány převážně na sídlištích a v areálu Krajinky.
  • V týdnu byla ukončena distribuce roušek, kterou zabezpečovali strážníci městské policie v prostorách detašovaného pracoviště na chebském nádraží.
  • Agendy městského úřadu jsou zajišťovány plynule v rozmezí úředních dnů Po a St v časech 7.30 – 12; 13 – 17 hodin, nebo telefonickou či písemnou komunikací s občany.

Zdroj: Fb – Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře