V Karlových Varech se můžete nechat očkovat bez registrace, V Karlovarské V KV Areně se otevírá očkovací centrum
Jak jsme Vás dnes již informovali prostřednictvím našich facebookových stránek ZPRÁVY KARLOVARSKO, v karlovarské KV Aréně se otevírá nové očkovací centrum.

V objektu multifunční haly KV Areny v karlovarské čtvrti Tuhnice zahájí v pondělí 1. března 2021 provoz první velkokapacitní očkovací centrum. Zároveň se uzavře očkovací místo v Nemocnici Karlovy Vary, jehož funkci převezme právě pracoviště v KV Areně. Sem budou také převedeny všechny dosavadní rezervace především seniorů 80+. Dopravní podnik Karlovy Vary zřídí přímo u vchodu do budovy autobusovou zastávku, na kterou budou v obou směrech zajíždět linky MHD č. 2 a 6.

Očkovací centrum v KV Areně bude v provozu od pondělí do pátku od 14 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 14 hodin. Závisí to ale na dostatečných dodávkách vakcín od státu a na zájmu obyvatel kraje.

S otevřením KV Areny pro očkování souvisí uzavření očkovacího místa v Nemocnici Karlovy Vary a tedy i převedení všech dosavadních rezervací především seniorů 80+. Těm, kteří mají registraci či rezervaci na očkování do karlovarské nemocnice, přijdou sms zprávy do mobilních telefonů, kde jim bude oznámena změna místa a času očkování z Nemocnice Karlovy Vary do KV Areny. Zároveň je v příštím týdnu budou kontaktovat operátorky asistenční linky 800 600 444, které je na změnu upozorní.

V očkovacím centru v KV Areně bude připravena čekárna až pro 85 lidí. Příchozí se postupně nechají očkovat u 4 stanovišť. V centru budou pracovat lékaři, kteří zběžně zjistí aktuální zdravotní stav očkovaného, administrativní pracovníci pro vyřízení nezbytných formalit a zdravotníci, kteří provedou samotné očkování.

Zájemci o očkování by s sebou měli mít osobní doklady a vyplněný informovaný souhlas se zdravotním výkonem, který je ke stažení na krajském očkovacím webu zde, ale k dispozici bude i přímo na místě.

Na začátku března se kromě lidí starších 80 let budou moci do centrálního rezervačního systému na očkování (https://crs.uzis.cz/) registrovat také občané 70+. Systém se na začátku března otevře rovněž pro pedagogy, kteří od MŠMT dostanou unikátní přístupové kódy pro registraci.

Centrum bude fungovat pod hlavičkou Karlovarské krajské nemocnice a jeho vybavení zafinancuje Karlovarský kraj.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary, foto: facebook

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře