územní studie, Mikroregion Sokolov, Jak bude moci Karlovarský kraj získat finanční prostředky na transformaci po útlumu těžby?
Jak bude moci Karlovarský kraj získat finanční prostředky na transformaci po útlumu těžby? Tak právě o těchto možnostech jednal senátní Podvýbor pro regiony v transformaci.

Náš kraj zastupoval náměstek hejtmana Vojtěch Franta, krajský radní Patrik Pizinger, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání Vlastimil Veselý a zástupce zmocněnce hejtmana pro restart regionu Jiří Štěrba. Jednání se zúčastnili také zástupci dalších strukturálně postižených krajů a představitelé Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva životního prostředí ČR.Projednány byly možnosti a kritéria pro získávání prostředků pro přeměnu krajů z Operačního programu Spravedlivé transformace a Modernizačního fondu. Zástupci Karlovarského kraje upozornili na jeho současné potřeby.

Vojtěch Franta uvedl: „Karlovarský kraj stojí na dvou pilířích, jedním je cestovní ruch, lázeňství a druhým je těžba uhlí, oba dva tyto pilíře se v rámci tohoto a minulého roku začínají bortit a kraj potřebuje a vyžaduje pomoc. Právě transformační fond vnímám jako nástroj, který může pomoci.”

Účastníci se shodli, že je nutné, aby byly vypisovány také speciální výzvy, které regionům pomohou s jejich potřebami týkajícími se vzdělávání, zdravotnictví, dopravy atd.

Zdroj a foto: Fb – Karlovarský kraj – oficiální stránka

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře