Jak bude moci Karlovarský kraj získat finanční prostředky na transformaci po útlumu těžby?
Jak bude moci Karlovarský kraj získat finanční prostředky na transformaci po útlumu těžby? Tak právě o těchto možnostech jednal senátní Podvýbor pro regiony v transformaci.

Náš kraj zastupoval náměstek hejtmana Vojtěch Franta, krajský radní Patrik Pizinger, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání Vlastimil Veselý a zástupce zmocněnce hejtmana pro restart regionu Jiří Štěrba. Jednání se zúčastnili také zástupci dalších strukturálně postižených krajů a představitelé Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva životního prostředí ČR.Projednány byly možnosti a kritéria pro získávání prostředků pro přeměnu krajů z Operačního programu Spravedlivé transformace a Modernizačního fondu. Zástupci Karlovarského kraje upozornili na jeho současné potřeby.

Vojtěch Franta uvedl: „Karlovarský kraj stojí na dvou pilířích, jedním je cestovní ruch, lázeňství a druhým je těžba uhlí, oba dva tyto pilíře se v rámci tohoto a minulého roku začínají bortit a kraj potřebuje a vyžaduje pomoc. Právě transformační fond vnímám jako nástroj, který může pomoci.“

Účastníci se shodli, že je nutné, aby byly vypisovány také speciální výzvy, které regionům pomohou s jejich potřebami týkajícími se vzdělávání, zdravotnictví, dopravy atd.

Zdroj a foto: Fb – Karlovarský kraj – oficiální stránka

0 0 hodnocení
Hodnocení článku
Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře