Sčítání lidu 2021 na Karlovarsku

Český statistický úřad dosud obdržel téměř 3,6 milionu elektronických sčítacích formulářů a 200 tisíc listinných. Přímo za Karlovarský kraj 95 tisíc elektronických a přes 6 tisíc listinných.

Kdo se ještě nesečetl, může aktuálně využít elektronický nebo listinný formulář. „Komisaři České pošty roznesli v průběhu posledních dvou týdnů přes 900 tisíc listinných sčítacích formulářů do domácností v celé České republice, vyplněných jsme jich zatím dostali zpět 200 tisíc. Prosím tedy všechny, kteří mají formulář doma, aby jej vyplnili a poslali poštou v odpovědní obálce, a to do 11. května, kdy sčítání končí. Do tohoto dne je také stále možnost sečíst se online,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu. Těm, kteří se dosud nesečetli online ani si nevyzvedli listinný formulář, budou sčítací komisaři od dnešního dne opět tyto formuláře roznášet. Listinný formulář je také možné si vyzvednout i na kontaktních místech sčítání, které jsou na 26 vybraných pobočkách České pošty v Karlovarském kraji a na Krajské správě ČSÚ v Karlových Varech.

V Karlovarském kraji bylo do domácností rozneseno přes 24 tisíc listinných formulářů, další 2 tisíce si občané vyzvedli sami na kontaktních místech. Sebraných listinných formulářů je aktuálně 6 tisíc, tedy přes 20 % z distribuovaných. Nejvíce sebraných formulářů na 100 bytů má Teplička (okres Karlovy Vary), Ovesné Kladruby (okres Cheb) a Chodov (okres Karlovy Vary).

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů a sebraných listinných sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec vyplývá, jaké je zapojení jednotlivých obcí do sčítání. „Na předních místech se pohybují malé obce. Mezi nimi jsou nejaktivnější Děpoltovice, Těšovice a Pomezí nad Ohří. U obcí, ve kterých bylo identifikováno více než 500 bytů, jsou na prvních pozicích Hroznětín, Lomnice a Březová. V kategorii, kterou představují obce s více než 3 000 byty, ve  sčítání vynikají Ostrov, Sokolov a Chodov,“ upřesňuje 1. místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová. Celková aktivita v obcích je určena především jejich zapojením do online sčítání, které všichni využívají už déle než měsíc. Listinné sčítání se teprve rozbíhá a počty sebraných formulářů tak celkovou aktivitu v obci zatím příliš neovlivňují.

Na opačné straně žebříčku jsou Boží Dar, Čichalov a Milhostov. Obce se zaměřením na turistický ruch, s významným podílem krátkodobě pronajímaných bytů či chatové oblasti mohou vykazovat nižší hodnoty odeslaných formulářů na 100 bytů, a to kvůli vyššímu počtu neobydlených bytů. Nemusí to však znamenat slabší zájem o online sčítání u obyvatel, kteří v těchto obcích žijí. Aktuální údaje s aktivitou obyvatel obcí ve sčítání jsou k dispozici na webu scitani.cz.

Sčítání končí 11. května. Do tohoto data je nezbytné odeslat elektronický nebo listinný formulář.

Zdroj: Český statistický úřad

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře