Projekt společné, mezikrajské, dopravní obslužnosti Čtyřmezí, Změny v karlovarské MHD přinesou cestujícím více pohodlí, Dopravní omezení na linkách, Karlovy Vary: DPKV pořídil nové autobusy
Tři nové nízkopodlažní autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn rozšířily flotilu Dopravního podniku Karlovy Vary (DPKV). Vozy Iveco Crossway LE CNG, což jsou klasické linkové autobusy se dvěma dveřmi. Nasazeny budou především na meziměstské linky, prioritně na trase Karlovy Vary – Ostrov – Jáchymov.

DPKV disponuje celkem 98 vozy pro zajištění městské hromadné dopravy v Karlových Varech a Ostrově, dále provozuje meziměstskou, dálkovou a zájezdovou dopravu. Provoz karlovarské a ostrovské MHD je ve 100 % zajištěn nízkopodlažními autobusy. Veškerý vozový park je z více než 52 % tvořen vozy s nízkoemisním ekologickým pohonem, tj. na stlačený zemní plyn.

„Jsem rád, že se daří dopravnímu podniku úspěšně pokračovat v modernizaci vozového parku i v roce 2021. DPVK získal pro letošní rok dotaci ve výši 16,7 mil Kč na obnovu vozového parku, ke které přidal z vlastních zdrojů 2,9 mil Kč,“ říká Tomáš Trtek, náměstek primátorky města Karlovy Vary, do jehož gesce DPKV spadá.

Jiří Vaněček, předseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary dodává: MHD v Karlových Varech zajišťujeme z cca 70 % nízkoemisními nízkopodlažními autobusy, na pohon CNG. Těší mě, že v tomto trendu pokračujeme i v meziměstské dopravě a zvyšujeme tak našim cestujícím kvalitu a pohodlí“.

„Nové vozy mají pro cestující mnoho příjemných technických řešení pro pohodlné cestování. Základem je komfort při nastupování, nejen díky nízkopodlažnímu vstupu, ale i s dalším snížením nástupní plochy v zastávce. Uvnitř vozu mohou cestující ocenit klimatizaci, wifi, USB dobíječky nebo obrazovku s grafikou zastávek“, uvádí Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

DPKV plánuje i v dalších letech pokračovat s obměnou vozového parku s využitím dotačních prostředků z Evropské unie a ze státního rozpočtu.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře