Ředitel VZP jednal se zástupci regionu o stavu zdravotnictví
O složité situaci v některých oblastech zajištění zdravotnické péče pro obyvatele Karlovarského kraje jednal ve čtvrtek 13. ledna ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek se zástupci našeho regionu – poslanci Parlamentu ČR Renatou Oulehlovou a Janem Burešem, a sokolovským místostarostou Ladislavem Sedláčkem. Schůzku se podařilo realizovat i přes předchozí složité jednání ve Sněmovně, jež se protáhlo až do časných ranních hodin.

Zástupci regionu, ať už z pozice poslanců či místní samosprávy, neboť Renata Oulehlová a Jan Bureš jsou starosty Sokolova a Ostrova, Ladislav Sedláček je pak sokolovským místostarostou, už delší čas usilují o řešení problémů ve zdravotnické péči. Jedná se hlavně o nedostatek některých lékařů, především pak stomatologů, pediatrů, ale i praktických lékařů. Tato komplikace postihuje prakticky celý kraj, ať už se jedná o malé obce či velká města. Ředitel Kabátek si při schůzce pozorně vyslechl všechny argumenty zástupců regionu. Hovořilo se kromě jiného na téma, jak tolik potřebné lékaře získat a jaké pro to zvolit prostředky, ať už v podobě různých dotací nebo příspěvků.
Že to bylo jednání konstruktivní potvrzuje i fakt, že by mělo mít podle příslibu ředitele VZP zhruba v polovině února pokračování. A to už přímo v Karlovarském kraji, kam Zdeněk Kabátek přijede. Šanci přispět do debaty o situaci ve zdravotnictví a hledání nástrojů k jejímu řešení by tady měli dostat i starostové a také Karlovarský kraj.

Zdroj: Město Sokolov, foto: FB – Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře