Na Sokolovsku zdraží voda. Cena vzroste o čtyři procenta
Sokolovsko: O čtyři procenta dojde k celkovému navýšení jednosložkové ceny za vodné a stočné.

Znamená to, že cena vodného a stočného v roce 2022 bude v jednosložkové formě 104,58 korun včetně DPH. Tato úprava pro bližší představu znamená, že finanční dopad na jednu osobu v panelovém domě, kde bydlí celkem 72 lidí (cca 18 bytů) představuje ročně o 105,16 Kč více.

Výši vodného a stočného schválila jednotlivá zastupitelstva města a obcí, které jsou členy Vodohospodářského sdružení měst a obcí Sokolovska (VSMO), a poté i valná hromada VSMO Sokolovska.

Pro samostatné provozování vodohospodářské infrastruktury na Sokolovsku byla založena nová provozní společnost VODÁRNA SOKOLOVSKO s.r.o., která na základě kupní smlouvy odkoupila od společnosti VEOLIA a. s. část podniku bývalé Vodohospodářské společnosti Sokolov s. r. o., a sice provoz Sokolov.

Členy Vodohospodářské sdružení měst a obcí Sokolovska jsou:

Březová, Bukovany, Citice, Dasnice, Dolní Nivy, Dolní Rychnov, Habartov, Chlum svaté Maří, Jindřichovice, Josefov, Kaceřov, Krajková, Královské Poříčí, Kynšperk nad Ohří, Libavské Údolí, Loket, Lomnice, Nové Sedlo, Oloví, Rovná, Sokolov, Staré Sedlo, Stříbrná, Svatava, Šabina, Těšovice, Vintířov

Zdroj: Město Sokolov

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře