Vyloučené lokality, podvýbor, Starostka Sokolova zůstává ve funkci, bude i poslankyní
Sokolovská starostka Renata Oulehlová zůstane i nadále ve své funkci až do komunálních voleb, které se konají v roce 2022 počátkem října. Právě pouhých devět měsíců zbývajících do voleb byl jeden z hlavních důvodů, proč z radnice neodchází. Za svou práci na radnici od získání mandátu pobírá o 60 procent nižší plat.

Starostka uvedla při prosincovém jednání zastupitelstva, že rozhodování o tom, zda zůstane starostkou i poslankyní, nebylo vůbec jednoduché. „Konzultovala jsem to nejen s rodinou, ale rovněž v hnutí ANO i s koaličními partnery na radnici. Pokud by byly komunální volby až za dva roky, tak by to bylo jasné, z funkce starostky bych odešla. Ráda bych ještě dokončila některé z rozpracovaných úkolů,“ vysvětluje starostka Oulehlová.

Podporu pro svůj krok má starostka i v radniční koalici. „S jejím rozhodnutím souhlasíme. Je ale jasné, že některá opatření přijmeme. Především se budou týkat operativnějšího organizování naší společné práce. To že bude starostkou a současně i poslankyní považujeme za výhodu pro město Sokolov,“ uvedl místostarosta Jan Picka. Místostarosta Ladislav Sedláček pak jeho slova jen potvrdil.

Zdroj: Město Sokolov, foto: Facebook

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře