Karlovarský kraj má připraveno 10 000 vakcín pro praktické lékaře

Hejtman Petr Kulhánek žádá ministra zdravotnictví Jana Blatného o vyšší počet vakcín, očkovací centra v Karlovarském kraji jsou schopna přijmout podstatně větší počet zájemců o očkování.

Kraj však potřebuje vyšší dodávky vakcín, než jaké doposud od státu dostal. Problém se projevil i při dnešní rezervaci seniorů starších 80 let, kteří se sice do centrálního rezervačního systému registrují, ale termíny na očkování pro ně zatím nejsou. Hejtman vysvětlil: „Z našeho pohledu předčasné spuštění centrálního rezervačního systému způsobuje značné komplikace. Jednak systém potřebuje technicky dotáhnout a není pro uživatele právě vstřícný, nicméně to se snad v průběhu času změní. Čelíme ale celé řadě dotazů veřejnosti, seniorů samotných, proč doposud nejsou pozváni na očkování. V našem kraji evidujeme mimo centrální rezervační systém asi 3500 zájemců o očkování z řad prioritních skupin. Jsou to, v souladu se státní strategií, zdravotníci, klienti a zaměstnanci pobytových sociálních služeb a jejich zaměstnanci. Vzhledem k dodávkám vakcín, což znamená pro náš kraj 1 box na týden, je ale bohužel masivnější očkování registrovaných seniorů 80+ nyní nereálné. Přitom naše kapacity jednoznačně dovolují rychlejší tempo. Z toho důvodu jsem kontaktoval ministra zdravotnictví Jana Blatného, abychom získali vyšší dodávky, a to minimálně v dvojnásobném počtu, tedy alespoň 3000 dávek týdně, i více. Jde nám o společnou věc, a sice co největší proočkovanost těch nejohroženějších rizikových skupin.“

Zdroj: Fb – Karlovarský kraj

Pfizer dočasně omezí dodávky vakcíny do Evropy.

Farmaceutická firma Pfizer dočasně omezí dodávky své vakcíny proti nemoci covid-19 do Evropy, zatímco bude pracovat na zvýšení výrobní kapacity. Uvedly to v pátek úřady několika evropských zemí. Šéfka komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že objem nasmlouvaný pro první čtvrtletí firma doručí ve slíbeném období. Český ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že ho zpráva o omezení dodávek znepokojila. (Zdroj: Novinky.cz)

Uvidíme jak tato informace ovlivní snahu hejtmana Kulhánka. V tuto chvíli není totiž zcela zřejmé, zda firma Pfizer bude moct vůbec plnit smluvené dodávky vakcíny.


, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře