Aktuální informace z Božího Daru pro tento víkend

Boží Dar ležící v nadmořské výšce 1028 m, je jedním z nejvýznamnějších středisek zimních sportů v České republice. Boží Dar je ale i významným krušnohorským centrem celoroční turistiky a dalších aktivit.

a) Počasí: Přes noc připadlo zhruba 5 cm prachového sněhu, přes den stále drobně sněží. Podrobné informace naleznete 24/7 na těchto odkazech
WEBCAMERA ZDE

Meteostanice instalovaná na budově radnice Boží Dar (teplota, vlhkost, rychlost větru atd.) INFO ZDE

b) Běžecké stopy: Běžecké stopy v okolí Božího Daru budou na víkend upraveny pro klasiku i bruslení. Rolby vyjedou na malý a velký okruh Ježíškovy cesty. Dále je možno využít běžecké stopy Krušnohorské magistrály směr Abertamy / Pernink/ Horní Blatná.Pěší návštěvníky žádáme, aby do běžeckých stop nevstupovali a nepoškozovali je tak. Pohyb se psy je v běžeckých stopách zakázán.

c) Skiareály na Božím Daru: jsou na základě nařízení Vlády ČR do 22.ledna uzavřeny. V případě, že je v provozu technické zasněžování, je vstup na sjezdovky z bezpečnostních důvodů zakázán. Využít můžete svah vedle sjezdovky za hotelem Praha nebo u skiareálu Novako.

d) Parkování pro návštěvníky je k dispozici výhradně na velkokapacitních parkovištích: Kapka naproti čerpací stanici Boží Dar.První hodina je ZDARMA. Celodenní parkování Kč 100.Parkování v horském městečku Boží Dar je ZAKÁZÁNO. Na silnici mezi Božím Darem a Ryžovnou, na vodní nádrži Myslivny a silnici na Zlatý Kopec je také PARKOVÁNÍ ZAKÁZÁNO. Řidiči se pohybují v Národní přírodní rezervaci Božídarské rašeliništi a v 1. a 2. ochranném pásmu zdroje pitné vody pro Ostrovsko. Horské silničky musejí být volně průjezdné pro složky IZS a Policie ČR.

Zdroj: Infocentra Boží Dar, Martina Poštová

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře