Velkopátečního obřadu v klášteře v Teplé se zúčastnilo asi 30 lidí
I přes epidemii koronaviru se letos v klášteře premonstrátů v Teplé na Chebsku konají obřady spojené s Velikonocemi. Dnešního velkopátečního obřadu se zúčastnilo okolo 30 lidí, zejména místních, podobně jako tomu bylo v předchozích letech. Díky slunečnému počasí se dnešní pobožnost křížové cesty mohla konat venku v areálu klášterního kostela.

Dnes je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Tento den přísného půstu je pro věřící připomenutím Kristova utrpení a smrti. Účast na bohoslužbách je ale kvůli koronaviru omezená a jejich podobu poznamenají protiepidemická opatření.

Při obřadech měli dnes lidé v Teplé respirátory a dodržovali rozestupy. Podle převora není v klášteře v Teplé problém dodržet omezení deseti procent kapacity k sezení, protože je velký a obřadů se běžně neúčastní tolik lidí. V klášteře proto ani nemusí vysílat obřady on-line, jako je tomu například v jiných kostelech.

“Právě Velký pátek je takovým světlem i v boji proti pandemii. Loni nebylo možné mít křížovou cestu ani obřady, jenom se sešla naše řeholní rodina v kostele. Letos je možné mít i bohoslužby, avšak v tom limitu, který je stanoven,” řekl převor.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře