V Sokolově začal další transport pacientů s covidem-19. Tentokrát na Vysočinu. Karlovarský kraj upozornil vládu. Nastal čas pro přeshraniční transporty pacientů
V Sokolově začal odpoledne další hromadný transport pacientů s covidem-19. Tentokrát by měl desítku pacientů převézt speciální velkoobjemový vůz pražské záchranné služby Fénix do nemocnice v Humpolci. Jde o pacienty, kteří sice potřebují kyslíkovou podporu, ale nejsou ve vážném stavu.

Kolona vozů včetně sanity pro několik pacientů přijela k sokolovské nemocnici kolem 14:30. Velkou sanitu doprovázely další vozy pražské záchranné služby a policejní vozy. Do sanity pak zdravotníci vozili hlavně pacienty, kteří sice měli u nosu hadičky s kyslíkem, ale nebyli na lůžku, jen na převozových vozících. Jen asi dva pacienti byli ležící.

V sokolovské nemocnici je nyní asi 80 pacientů s covidem-19. V krajských nemocnicích v Karlových Varech a Chebu jich dnes leželo dalších 151. Ve srovnání se začátkem letošního roku je to asi trojnásobek.

Počet nových nákaz v Karlovarském kraji zatím neklesá, spíše naopak. Více než 600 případů denně odhalily testy za poslední týden v regionu čtyřikrát. Tento týden padl opět rekord v počtu nově nakažených, v úterý laboratoře zaznamenaly 971 nových případů covidu. Za uplynulý týden se v průměru nakazilo téměř 500 lidí denně. Sokolovský okres zůstává druhý nejpostiženější v zemi po Tachovsku. Silně zasažený je i okres Cheb, ale i Karlovarsko se v posledních dnech počty nakažených oběma sousedním okresům přibližuje.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře