V Sokolově vzniká nový multižánrový klub

Jednou z letošních novinek na kulturní scéně, kterou začátkem roku představil Městský dům kultury Sokolov, je nový multižánrový klub. Ten vznikne v prostorách pod současným 4K 3D Kinem Alfa.

Jaké úpravy a novinky tento prostor čekají a na jaké kulturní zážitky se zde můžeme těšit?

Prostor byl poslední roky využíván nájemníky především jako hudební klub. Od ledna letošního roku je ale novým provozovatelem právě Městský dům kultury a bylo téměř hned rozhodnuto, že zde nezůstane kulturní nabídka jen u hudby. Právě z tohoto důvodu došlo také k výběru nového názvu Alfa Club Sokolov, který koresponduje nejen s celou budovou Alfa, ale především naznačuje to, že se zde můžeme těšit na různorodé zážitky. Klub má taky své nové logo, facebookové stránky i Instagram, kde je možné už teď sledovat první úpravy prostoru (FB: Alfa Club Sokolov, IG: alfaclubsokolov). Prostor v současné době prochází základními stavebními úpravami, které naznačují, že toto kulturní místo dostane zcela nový kabát. Zachováno zůstane například umístění pódia či baru, ovšem nového místa se dočkají zvukaři se svou aparaturou a dokonce vznikne i nová promítací kabina. Upraven bude také venkovní prostor terasy, který bude sloužit jako kavárna nejen pro návštěvníky kina.

„Alfa Club Sokolov svým kulturním programem bude nabízet zážitky pro všechny věkové kategorie. Nechceme zůstat ale jen u hudby, protože tento prostor si vyloženě říká o další využití. Jedním z nich bude vybudování malé filmové scény, ovšem s profesionálním vybavením. Do klubu bude přestěhována naše promítací technika, která je v současné době v Městském divadle. Jedná se o profesionální zařízení, které umožňuje především promítání premiérových filmů, což na běžném projektoru není možné. Diváci se tedy můžou těšit nejen na filmové novinky, ale také na tematické filmové večery, klasické bijáky, filmové festivaly či filmové maratony. Prostě a jednoduše chceme vytvořit útulný prostor, kde se pořád něco bude dít,“ dodává ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček.

Klubová kulturní scéna v Sokolově bude také obohacena o večery se Slam poetry, přednáškami či besedami, Stand Upem, výstavami i workshopy či tanečními večery. Držíme palce nejen kultuře v návratu do normálního režimu a těšíme se na společná shledání, třeba právě v novém Alfa Clubu Sokolov.  

Zdroj foto: Město Sokolov   

 Upozornění
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře