První etapa opravy Vřídelní kolonády končí. V květnu začne druhá

První etapa opravy Vřídelní kolonády v Karlových Varech končí. Už v květnu by se tak měla rozjet druhá, po níž se prostor vývěru Vřídla dostane do podoby před rekonstrukcí, ovšem za použití modernějších, byť podobných materiálů. Město na financování této části rekonstrukce využije část neinvestičního transferu od ministerstva pro místní rozvoj. Aktuálně se chystá výběrové řízení na zhotovitele druhé etapy rekonstrukce.

Od ministerstva pro místní rozvoj město získalo 28 milionů korun. „Tyto prostředky částečně použijeme na druhou etapu rekonstrukce,“ naznačil náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík. V jejím rámci mimo jiné zmizí i provizorní místa vývěru Vřídla před budovou. V budoucnu ji nahradí nové pítko. Nová mísa Vřídla bude vyrobená z nerezu. Dojde i na položení nových podlah, výměnu skleněného osmistěnu nad vývěrem Vřídla a nové budou i skleněné stěny pavilonu. Pro provizorní venkovní mísu nemá podle Bursíka město žádné další využití. „Není už v dobré kondici, nádoba je popraskaná,“ vysvětlil náměstek.

Celkové náklady na druhou etapu jsou vypočítané na 24 milionů včetně autorského dozoru. „V rámci příprav jsme řešili i autorská práva. Máme souhlas od manželky autora současné podoby Vřídelní kolonády Jaroslava Otruby, že můžeme pokračovat podle schváleného projektu,“ doplnil náměstek. Největší porce práce na Vřídelní kolonádě ovšem město ještě čeká. Kancelář architektury města nyní dopracovává projekt opravy největší části kolonády a jejího následného využití.

Příprava třetí etapy běží současně s etapou druhou, která příští měsíc začne. „Objemově zůstane stavba ve stejné podobě jako doposud. Otázkou je využití objektu. Nabízí se muzeum či prostory pro interaktivní výstavy,“ řekl Petr Bursík.

Zdroj: karlovyvary.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře