otevřou mateřské školy v krajích
Od pondělí 26. dubna se kompletně otevřou mateřské školy v krajích, kde je týdenní přírůstek nových případů nákazy covidem-19 pod 100 na 100.000 obyvatel. Aktuálně jde o Karlovarský a Královéhradecký kraj. Týká se to i dětských skupin a lesních školek, řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Děti v mateřských školách v krajích s nízkým přírůstkem nákazy nebudou muset nosit roušky, nebudou se ani testovat na koronavirus. Platit to v těchto regionech bude i pro předškoláky, kteří do školek docházejí už od minulého pondělí a testovat se teď musejí.

Zatímco na twitteru Arenberger zopakoval, že i otevření dětských skupin se týká až pondělní termín, v tiskové zprávě vláda uvedla, že činnost dětských skupin v Karlovarském a Královéhradeckém kraji bude povolena už od této středy.

“V ostatních regionech bude povolena jen pro děti, které nejpozději k 31. srpnu 2020 dosáhly pátého roku věku, nebo pro poskytování služby péče o dítě rodičům vybraných profesí a zaměstnavatelů,” uvedl kabinet.

Od pondělí 26. dubna se také obnoví praktická výuka ve středních školách a praktická a klinická výuka v posledních ročnících vysokých škol. Od soboty bude spuštěno plošné testování studentů, kterým bude od pondělí umožněno zúčastnit se výuky na vysokých školách, uvedla vláda. “Testování nejméně jednou za sedm dní bude jednou z podmínek účasti na prezenční výuce, i v tomto případě platí výjimky pro kompletně očkované či osoby, které prodělaly covid-19 v posledních 90 dnech,” sdělil kabinet.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře