vydírání, Loupežné přepadení, Policie, krimi zprávy, Vyhrožování, Vnikl do bytu a surově napadl seniora, Vodováhou napadl muže a následně ho oloupil, Loupežné přepadení. Vyhrožoval a okradl nezletilého chlapce
Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a z přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a vydírání.

Obviněný muž měl od srpna do prosince loňského roku nutit poškozeného osmadvacetiletého muže k tomu, aby mu poskytoval finanční prostředky v různých částkách. Dále ho měl donutit k tomu, aby u jedné z firem zabývající se prodejem elektroniky uzavřel úvěr, kterým měl poté financovat dva mobilní telefony, přičemž měl osmadvacetiletému muži vyhrožovat, že pokud tak neučiní, tak ho poškodí smyšlenými historkami u jeho matky. Osmadvacetiletý muž měl nakonec úvěry skutečně uzavřít, a to i z obavy fyzického napadení. Mobilní telefony měl následně z obavy o své zdraví obviněnému muži předat. 

V dalším případě měl obviněný muž v první polovině dubna letošního roku v Karlových Varech na ulici narazit ramenem do pětačtyřicetiletého muže. Ten se měl ihned ohradit. Třicetiletý obviněný muž mu měl okamžitě začít vulgárně nadávat. Pětačtyřicetiletý muž chtěl z místa odejít. V ten moment k němu měl přijít obviněný muž. Měl mu vzít peněženku z bundy a fyzicky ho napadnout. Z peněženky si měl muž vzít finanční prostředky a zahodit jí.

V neděli 17. dubna letošního roku se měl v Karlových Varech na jedné ze stezek začít zničehonic sápat po jemu zcela neznámém procházejícím devětašedesátiletém muži, který ho odstrčil. Obviněný muž na to měl zareagovat tím, že na muže fyzicky zaútočil několika ranami pěstí do oblasti celého těla. Následně mu měl odcizit občanský průkaz. Dále měli společně dojít až k budově nádraží, kde měl napadený muž požádat ostrahu objektu o pomoc. Poté, co začal zaměstnanec ostrahy volat na linku 158, měl třicetiletý obviněný muž okamžitě utéct. Napadený muž musel být se svými zraněními ošetřen v nemocnici.

O dva dny později měl opět dojít obviněný muž k budově nádraží, kde hledal pracovníka ostrahy, který byl v zaměstnání v době, kdy měl fyzicky napadnout devětašedesátiletého muže na cyklostezce. Následně měl začít vyhrožovat pracovníkovi ostrahy, kterého hledal, fyzickým napadením.

V posledním případě měl obviněný muž na konci dubna letošního roku v Karlových Varech před jedním z restauračních zařízení po předchozí slovní rozepři fyzicky napadnout šestadvacetiletého muže. Toho měl udeřit tak silně, až upadl na schodiště. Následně musel být napadený muž převezen Zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do nemocnice.

Svým jednáním měl způsobit celkovou škodu přibližně 130 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře