Sokolovský vzpěrač Vojta Krejčík reprezentuje na MS juniorů
Sedmnáctiletý vzpěrač Vojtěch Krejčík z oddílu SK vzpírání Sokolov, reprezentuje Českou republiku na Mistrovství světa juniorů do 20 let v řeckém Heraklionu na ostrově Kréta, které se tady koná do 10. května. Vojta se ve své váhové kategorii představí v pátek 6. května v 9:00 našeho času. Na tomto MS startuje 301 vzpěraček a vzpěračů.

Vojta Krejčík na 2. kole juniorské ligy družstev ve vzpírání splnil limit pro účast na MS U20 a přidal k tomu národní rekordy juniorů do 20 let v trhu (130 kg) a ve dvojboji (282 kg) ve váhové kategorii do 81 kg. Příprava na mistrovství světa pro něho začala už letos v lednu. „Forma a výkon Vojty šly postupně nahoru, připravovali jsme se v Sokolově, poté v SC Nymburk a ve slovenském Bobrově. Vojta už startoval v roce 2021 na MS juniorů do 17 let v Saudské Arábii a ME v Polsku,“ uvedl trenér sokolovských vzpěračů Slavomír Rychnavský.

V minulém roce vytvořil Vojtěch Krejčík dvě desítky českých rekordů ve váhové kategorii do 81 kg U17, U20 v trhu, nadhozu, ve dvojboji. Držme Vojtovi palce při jeho premiérovém startu na MS mezi dvacetiletými. A trenér Rychnavský děkuje všem, kteří pomohli v přípravě na mistrovství světa v Řecku.

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře