Amfiteátr, Kulturní léto v areálu Rolava, Práce v zimě zajistí pohodové léto na Rolavě
Vedení Města Karlovy Vary plánuje etapově vystavět nový amfiteátr, který by měl vzniknout ve Volnočasovém areálu Rolava. Karlovarští radní zatím vyčlenili částku na tuto investici ve výši 2,5 milionu korun. Za tyto prostředky by mělo vzniknout pódium a část hlediště. Tím by byla dokončena I. etapa výstavby. V budoucnu by tak mohl být nový moderní amfiteátr na Rolavě alternativou ke zchátralému Letnímu kinu v lázeňské části města. 

“Kapacita Amfiteátru na Rolavě by se mohla do budoucna podle zájmu veřejnosti rozšiřovat. Ne však na skutečně velké akce, které by zatěžovaly prostory areálu a obtěžovaly by hlasitostí obyvatele přilehlých lokalit,” říká Josef Kopfstein. 

Hnutí Karlovaráci je přesvědčeno, že úspěšné loňské Kulturní léto prokázalo, že o podobné zařízení bude mezi občany a návštěvníky i v příštích letech zájem. Vedení města vychází ze studie Volnočasového areálu Rolava z roku 2016, která počítá s výstavbou amfiteátru a také s relaxačním letním bazénovým komplexem. Volnočasový areál Rolava je dobře dostupný ze všech částí města a výhodou je také již vybudované kvalitní zázemí. 

“V novém amfiteátru na Rolavě se budeme snažit vytvářet pestrou dramaturgii pro nejširší návštěvnickou veřejnost,” dodává Josef Kopfstein.

Zdroj: Fb – Karlovaráci

Výsledky ankety, kterou jsme k tomuto tématu před nedávnem udělali na našem webu:
Vysledky ankety amfiteatr na Rolave

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře