Lázeňská města jsou blíž k zápisu na seznam UNESCO

Poradní organizace ICOMOS doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe k zápisu na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. ČTK o tom informoval starosta Františkových Lázní Jan Kuchař (STAN). 

Doporučení ICOMOS (Mezinárodní rady památek a sídel ) je podkladem pro jednání Výboru pro světové dědictví, který na 44. zasedání 16. až 31. července 2021 rozhodne i o nominaci evropských lázeňských měst, mezi kterými jsou tři města z Karlovarského kraje – Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně.

Podle starosty Františkových Lázní organizace ICOMOS, jejíž komisaři už v roce 2019 navštívili česká lázeňská města v Karlovarském kraji, ve svém posudku mimo jiné potvrdila, že Slavné lázně Evropy jsou výjimečným dokladem fenoménu evropského lázeňství, které vzkvétalo především od 18. do počátku 20. století a přineslo řadu inovativních myšlenek v oblasti balneologie, medicíny, městského plánování a architektury i trávení volného času.

“Věřím, že rozhodnutí výboru bude stejně pozitivní, a na konci července tak budeme moci oslavit vstup našeho města mezi prestižní místa UNESCO,“ řekl starosta Františkových Lázní.

Zdroj: ČTK

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře