Karlovarský Senior Point pomáhá seniorům již tři roky
Karlovy Vary – Díky Senior Pointu nejsou naši starší občané nikdy na problémy sami

Populace v našem regionu stárne a ani Karlovy Vary v tomto směru nejsou výjimkou. Karlovarský magistrát se proto snaží seniorům maximálně usnadnit jejich život a pomáhat jim s běžnou agendou. V dubnu 2019 byl z iniciativy hnutí Karlovaráci zřízen Senior Point, jehož úkolem je cílená pomoc každému, kdo ji potřebuje.

“Klientům z řad seniorů zde vyškolená pracovnice pomůže s orientací na úřadu a v jeho jednotlivých agendách, poradí kde a s kým řešit konkrétní záležitosti jako poplatek za psa nebo svoz komunálního odpadu, pomůže s vyplněním formulářů, objedná termín návštěvy na příslušných pracovištích a podobně,” říká karlovarský zastupitel MUDr. Michal Vinš (Karlovaráci).

O službu Senior Pointu je velký zájem a spokojení jsou i samotní senioři. “Jsem opravdu ráda, že se mám kam obrátit. To víte, jsem přeci jen ze staré školy a spousta těch aplikací a formulářů jsou pro mě už dnes španělská vesnice. Opravdu nevím, jak bych si sama poradila,” potvrzuje paní Marta, jedna z klientek Senior Pointu. I pracovníci magistrátu potvrzují, že zájem o službu je každý rok větší a pro mnoho starších sousedů se stala samozřejmým nástrojem při styku s úřady.

“Moderní město musí fungovat vyváženě a musí vycházet vstříc všem skupinám obyvatel. Na prvním místě musíme ale myslet na ty, kteří jsou zranitelní a sami si pomoci nemohou. Dnešní senioři pracovali celý svůj život, a pokud jim takto alespoň trochu pomůžeme, tak je to přece to nejmenší, co můžeme udělat. To by udělal každý,” myslí si MUDr. Michal Vinš.

Foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře