Pešoutův trenérský tým povede Energii i v další sezoně
V Karlových Varech mohou být s průběhem sezony spokojeni. HC Energie je v tabulce nejvyšší soutěže na pátém místě a daří se jí. Umístění ale mohlo být ještě lepší, což dobře ví i zkušený karlovarský lodivod. „Nebýt posledního týdne, kdy jsme prohráli dva zápasy a remizovali s Boleslaví, tak by to bylo až nadstandardní, což jsme při vší skromnosti nečekali,“ říká upřímně Martin Pešout.

V létě mu z týmu odešla řada klíčových hráčů, Martin Pešout si ale i tak dokázal poradit a Energii patří před polovinou sezony parádní pátá příčka! „Ukázalo se, že mužstvo má na víc, než jen na boj o spodní příčky,“ říká trenér, který stojí na lavičce Karlových Varů už čtvrtou sezonu v řadě.

Ten se přitom v létě musel rozloučit s týmovými oporami. Dvojice Rachůnek – Gríger zamířila do Liberce, produktivní bek Stříteský přestoupil k rivalovi do Plzně a s dresem Energie se rozloučili i odchovanec klubu Vojtěch Polák či obránce Vladimír Eminger. I tak si ale v západočeských lázních se ztrátami poradili na výbornou.

„V sezoně už jsme překvapení nebyli, protože už v přípravě se ukázalo, že dokážeme porazit silnější mužstva. Když jsme hráli v létě v kompletní sestavě, tak jsme prohráli akorát 0:1 v Liberci,“ naráží Pešout na přípravu, která už naznačila, že by jeho mužstvo opět mohlo patřit k příjemným překvapením soutěže.

HC Energie logo

Do nového ročníku vstoupilo jeho mužstvo výhrou nad Mladou Boleslaví, pak však následovaly porážky s Třincem a Spartou. Výhra ve Vítkovicích pak uzavřela úvodní část soutěže, kterou na dlouhé týdny přerušila vládní koronavirová opatření, která neumožnila v pokračování hokejových soutěží. Po pauze však energetici zařadili vyšší rychlostní stupeň a kosili jednoho soupeře za druhým.

„Série prvních čtyř utkání před pauzou tomu nenasvědčovala. Prohráli jsme s Třincem a Spartou, ostatní zápasy jsme ale zvládli. Po restartu extraligy se ukázalo, že mužstvo má na víc, než na boj o spodní příčky,“ říká k úspěšnému tažení Energie. Ta po restartu vyhrála dvanáct ze sedmnácti utkání a na chvíli byla v tabulce extraligy dokonce třetí!

Dalo by se tak říct, že pauza na výkony jeho mužstva špatný vliv neměla, ba naopak. Jenže tak černobílé jako dresy Západočechů to však nebylo.

„Vliv to určitě mělo, protože hráči vypadli z herního tempa. Naopak jsme ale mohli nabírat kondici, protože náš hokej je založen na bruslení a na pohybu, a to nám trošku prospělo,“ vyhledává i pozitiva nucené pauzy Pešout.

Vrásky na čele mu tak může dělat pouze poslední série utkání, v nichž energetici prohráli a navíc se trochu potýkali s koncovkou. „V tomto nabitém kalendáři, kdy se hraje třikrát týdně po dobu šesti týdnů, tak nemůžeme trénovat. My máme naši hru hodně založenou na tréninku a na tom, že hráče zlepšujeme v individuálních dovednostech. Bohužel v aktuálním systému zápasu na to čas není,“ má jasno o důvodu snížené produktivity trenér Pešout.

Možná i proto energetici trénují během krátké reprezentační přestávky opět dvoufázově, ačkoliv je už příští týden čekají dva těžké duely. Už dnes zajíždí na led aktuálního lídra soutěže z Třince, o dva dny později pak na domácím ledě přivítají Spartu.

„Je potřeba trochu profouknout trubky. My samozřejmě víme, že hrajeme s prvními dvěma mužstvy. Řešili jsme, jestli se připravit na zápasy, nebo se připravit na sezonu jako takovou. Rozhodli jsme se, že kondiční mikrocyklus zařadíme, i když hrajeme s prvními dvěma mužstvy a hráči se mohou dostat do únavy. Věříme ale, že ta těžká utkání budou impulsem k tomu, aby na tu únavu zapomněli,“ říká k aktuálnímu programu Pešout.

Ten by navíc i nadále měl v sestavě počítat s dvěma zámořskými posilami. „David Kaše a Jakub Lauko zatím zůstávají v Karlových Varech, protože nebyli zařazeni do základních kádrů svých mužstev v NHL. Uvidíme, co se bude dít, až, nebo spíš jestli, se spustí nižší zámořské soutěže,“ říká na adresu dvou klíčových útočníků Energie. Oba hráče tak budou moci fanoušci vidět v karlovarském dresu i v dalším průběhu extraligy.

Zdroj: https://hokejkv.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře