V Karlových Varech vzniknou nová parkovací místa
Parkování je věčný problém každého většího města. Zatímco počet obyvatel Karlových Varů klesá, počet automobilů stále roste. V Karlových Varech je registrováno více než 35 tisíc automobilů.

To je asi třikrát více, než před třiceti lety. Ale zatímco počet aut v ulicích každý rok roste, tak Karlovy Vary se od té doby nezvětšily. Parkovací místa se tak posledních pětadvacet let postupně rozšiřují na volné plochy ve městě a kus po kuse ubírají městskou zeleň.

Město se proto v letošním roce rozhodlo přistoupit k vybudování nových parkovacích míst ve vnitrobloku ve Sklářské ulici ve Dvorech. “Dosud zde parkovali lidé velmi živelně. Doslova kde se dalo. Automobily zde blokovaly chodníky i městskou zeleň a není se čemu divit, původní výstavba s tolika auty prostě nepočítala,” říká zastupitel Jakub Novotný (Karlovaráci). Právě na popud hnutí Karlovaráci se vedení města rozhodlo systematicky vytvářet nová parkovací místa ve všech částech Karlových Varů.

“Naším cílem je dokončit v nejbližší době studii dopravy v klidové zóně města. Chceme podporovat výstavbu parkovacích domů a to jak z veřejných financí, tak i od soukromých investorů. Parkovací kapacity citelně chybí především na velkých sídlištích, kde žije nejvíce lidí. Parkování se musí pro další roky stát prioritou. Zároveň ale musíme najít optimální řešení, protože budovat další a další plochy v městské zeleni není vhodná cesta,” doplňuje Novotný.

Ve Sklářské ulici vzniknou tři desítky nových parkovacích míst, včetně vyhrazených stání pro osoby s omezenou schopností pohybu. Velký důraz kladlo vedení města i na to, aby místa nevznikla na úkor zelených ploch. Naopak, rozšiřování zeleně a volnočasových ploch jsou další prioritou města. Současně se vznikem parkoviště tak bude vybudováno i nové dětské hřiště.

Parkovací místa ve Dvorech budou v letošním roce prvním novým projektem po delší době. V plánu je ale již nyní celá řada dalších. “Nová parkovací místa by měla vzniknout například v Drahovicích poblíž školy J. A. Komenského, kde je situace podobně kritická, jako ve Dvorech. Parkování vnímáme jako velký problém a rozhodně v tom Varáky nenecháme,” dodává zastupitel Jakub Novotný.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře